Estera. Kobieta pełna siły i godności

Kochamy historie o przemianie - od łachmanów do bogactwa, od poniżenia do wywyższenia, od słabego do mocarza. Taka właśnie jest historia Estery, choć kryje się w niej znacznie więcej. Księga biblijna poświęcona tej niezwykłej kobiecie to inspirujące studium działania niewidzialnej ręki Boga, dyskretnie zapełniającej karty dziejów.

Chuck Swindoll przeplata starożytną historię z wnikliwą analizą cnót królowej Estery, takich jak odwaga, godność, mądrość i siła. Pokazuje także, jak te cechy, które ukształtowały i wzmocniły tytułową bohaterkę, mogą stać się naszymi. Estera to kolejny tom bestsellerowej serii poświęconej wielkim życiorysom zaczerpniętym ze Słowa Bożego. Poznajemy w niej mocne i słabe strony bohaterów biblijnych, postaci wielkich, a jednocześnie tak bardzo ludzkich. Pasterze, rybacy, słudzy, samotne wdowy, a nawet nierządnice i drobni złodzieje - zwykli ludzie, a jednak każdy z nich na swój sposób zmienił bieg historii.

Swindoll podkreśla, że żaden z tych bohaterów nie stał się wielki o własnych siłach. Ich wielkość pochodziła z mocy, jaką zostali obdarowani przez Boga. Prowadzenie takiego życia, które Bóg uważa za wyjątkowe, jest w zasięgu każdego, kto zawierzy Mu siebie i podda się Panu.

Charles R. Swindoll - całe swoje życie poświęcił nauczaniu Słowa Bożego w sposób jasny, prosty i praktyczny, a zarazem spójny z jego własną drogą życiową. Jest pastorem kościoła Stonebriar Community Church we Frisco w Teksasie i kanclerzem Seminarium Teologicznego w Dallas, a także autorem licznych bestsellerów tłumaczonych na wiele języków. Jego słynny, nadawany na całym świecie program radiowy Insight for Living w Polsce znany jest pod tytułem Pełnia Życia. Pastor Chuck i jego żona Cynthia mają czworo dorosłych dzieci i dziesięcioro wnucząt.

Informacje dodatkowe o Estera. Kobieta pełna siły i godności:

Wydawnictwo: Aetos
Data wydania: 2024-01-15
Kategoria: Duchowość, religia

Tagi: duchowość religia

Kup książkę Estera. Kobieta pełna siły i godności

Estera. Kobieta pełna siły i godności - opinie o książce

Abraham. Niezwykła podróż wiary pewnego nomady
Charles R. Swindoll 0
Okładka ksiązki - Abraham. Niezwykła podróż wiary pewnego nomady

Wierzyć jak Abraham Kim był Abraham – biblijny patriarcha, uznawany zgodnie przez żydów, chrześcijan i muzułmanów za „ojca wiary”...