Everest. Edmund Hillary i Tenzing Norgay. Niesamowita historia

29 maja 1953 roku dwóch zdeterminowanych, pełnych pasji mężczyzn - Edmund Hillary i Tenzing Norgay - wspięli się na najwyższą górę świata -- Mount Everest i otworzyli nowy rozdział w historii himalaizmu. Napisana w brawurowy, a jednocześnie przystępny dla dzieci, sposób książka opowiada historię pierwszego zdobycia dachu świata.

To również opowieść o wszystkich tych, którzy umożliwili tym dwóm śmiałkom drogę na szczyt.

Doskonała pozycja dla dzieci w wieku 9-12 lat.

Informacje dodatkowe o Everest. Edmund Hillary i Tenzing Norgay. Niesamowita historia:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2019-10-16

Kup książkę Everest. Edmund Hillary i Tenzing Norgay. Niesamowita historia

Everest. Edmund Hillary i Tenzing Norgay. Niesamowita historia - opinie o książce

"Everest. Edmund Hillary i Tenzing Norgay.
Niesamowita historia"
Alexandra Stewart, Joe Todd-Stanton
@wydawnictwo_wilga

Wolicie góry czy morze? Ja co roku wyjeżdżam nad morze i jeszcze nigdy nie byłam w wysokich górach.

Historia życia dwóch bohaterów - wspinaczy Edmunda Hillarego i Tenzinga Norgaya. Historia prób zdobycia góry gór. Piękna podróż.
Historia podboju najwyższej góry świata Mount Everestu.
Śliczne ilustracje, dużo ciekawostek, mnóstwo interesujących treści - podstawowe pojęcia świata Wielkich Gór, szczegółowy plan ataku szczytowego w ilustrowanej, często ikonograficznej formie. To cenna pigułka wiedzy na temat himalaizmu, dobry początek do dalszych lektur.

Książka która uczy, że chcieć to móc. Uczy wytrwałości. Wzrusza i zachwyca.
Wysiłek, praca, wiara w sukces, odwaga, marzenia i walka o ich spełnienie tyle potrzeba by osiągnąć najtrudniejsze, wejść na szczyt.

Książka dla każdego, nie tylko dla dzieci.

Darwin i Hooker. Opowieść o przyjaźni, pasji i odkryciu, które zmieniło świat
Alexandra Stewart0
Okładka ksiązki - Darwin i Hooker. Opowieść o przyjaźni, pasji i odkryciu, które zmieniło świat

Bohaterowie tej opowieści - Charles Darwin i Joseph Hooker - byli wyjątkowymi kolekcjonerami. Żyli w XIX wieku i przemierzali całą planetę, odwiedzając...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska