FreeBSD 7. Instalacja i konfiguracja

Zdobądź praktyczną wiedzę o systemie FreeBSD i sprawnie uruchom niezawodny serwer

Jak uruchomić serwer? Jak zarządzać kolekcją portów? Jak skonfigurować podsystemy na serwerze?

FreeBSD -- bezpłatnie udostępniany i rozbudowany system operacyjny -- ze względu na swą wydajność i niezawodność często obsługuje nawet najbardziej obciążone serwisy internetowe. Standardowa dystrybucja tego systemu zawiera wciąż modyfikowany i ulepszany pakiet narzędzi oraz ogromną, dynamicznie rozwijającą się bibliotekę oprogramowania, czyli kolekcję portów. Wszystkie aplikacje z tej kolekcji wyposażone są w skrypty makefile, umożliwiające automatyczne ich kompilowanie, instalowanie i aktualizowanie. W efekcie zarządzanie oprogramowaniem serwera staje się znacznie prostsze.

Książka "FreeBSD 7. Instalacja i konfiguracja" zawiera wszelkie praktyczne porady i instrukcje, potrzebne do samodzielnego zainstalowania i skonfigurowania oprogramowania serwera, bez konieczności stosowania systemów komercyjnych. Korzystając z tego podręcznika, poznasz wszystkie etapy przygotowania serwera do pracy pod kontrolą FreeBSD, a także zasady użytkowania kolekcji portów oraz procedury instalowania i konfigurowania poszczególnych aplikacji, takich jak Apache, Courier-IMAP, MediaWiki i WordPress.

W książce znajdziesz m.in. zagadnienia takie, jak: System operacyjny Kolekcja portów FreeBSD Instalowanie dodatkowych aplikacji Apache Spam Assassin CUPS Cyrus SASL Konfigurowanie podsystemów MySQL NTP ISC DHCP OpenLDAP, OpenSSH, OpenSSL i OpenVPN

Sprawnie i szybko uruchom niezawodny serwer FreeBSD!

Informacje dodatkowe o FreeBSD 7. Instalacja i konfiguracja:

Wydawnictwo: Helion