Gabi. Pierwszy dzień w żłobku

Gabi po raz pierwszy idzie do żłobka. Wraz z paniami opiekunkami krok po kroku poznaje wszystkie najważniejsze zakątki. Razem zaglądają do łazienki, sprawdzają wygodę krzeseł i stolików na sali i dołączają do reszty dzieci, z którymi można się pobawić. Gabi wybiera swój leżaczek, a na szafce w szatni napisane jest jej imię!

Pierwszy dzień w żłobku to niezwykła przygoda i ogromne emocje. Książeczka pokazuje, jak sobie z nimi radzić i choć może pojawić się chwilowa tęsknota, to w żłobku naprawdę jest fajnie.

Rodzicu! Adaptacja do żłobka to duża zmiana dla dziecka i całej rodziny. Warto wcześniej oswajać ten moment. Z tej książeczki maluch dowie się, jak wygląda dzień w żłobku. Autorka zadbała też o pozytywny obraz opiekunek i strategie radzenia sobie z emocjami, kiedy będzie trudno. Takiej książki brakowało na rynku i bardzo się cieszę, że powstała. Dzięki niej wielu dzieciom (i rodzicom!) będzie dużo łatwiej!

Patrycja Nowak - pedagożka i edukatorka wspierająca rodziców w adaptacji, autorka bloga

przedszkojak.pl

Informacje dodatkowe o Gabi. Pierwszy dzień w żłobku:

Wydawnictwo: Nowa Baśń
Data wydania: 2024-04-29
ISBN: 9788382032956

Tagi: Publikacje dla najmłodszych książeczki obrazkowe i aktywizujące Dzieci od ok. 3 lat

Kup książkę Gabi. Pierwszy dzień w żłobku