GŁUPOTA JEST GRZECHEM. ŚW. TOMASZ Z AKWINU W ROZMOWIE Z HANSEM CONRADEM ZANDEREM autor: Hans Conrad Zander Tomasz z Akwinu jest reprezentantem chrześcijaństwa odwołującego się do rozumu. Lektura książki wprowadza w życie i dzieło wielkiego myśliciela i świętego. Książka zawiera 100 odpowiedzi św. Tomasza, zaczerpniętych z jego dzieł, które Hans Conrad Zander opatrzył aktualnymi pytaniami. Te cenne sentencje odpowiadają na pytania współczesnego człowieka i wprawiają czytelnika w niemałe zdumienie. Świadczy to o ponadczasowości i mądrości błyskotliwego dominikańskiego teologa. HANS CONRAD ZANDER, urodzony w 1937 roku, jest dziennikarzem i pisarzem mieszkającym w Kolonii. Po opuszczeniu zakonu dominikanów został reporterem "Sterna", autorem programów telewizyjnych i książek o charakterze historyczno-satyrycznym na temat religii, laureatem Nagrody Egona-Erwina-Kischa.

Informacje dodatkowe o Głupota jest grzechem. Św. Tomasz z Akwinu w rozmowie z Hansem Conradem Zanderem:

Wydawnictwo: Wydawnictwo M
Data wydania: 2009-01-14
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7595-133-2

Kup książkę Głupota jest grzechem. Św. Tomasz z Akwinu w rozmowie z Hansem Conradem Zanderem

Głupota jest grzechem. Św. Tomasz z Akwinu w rozmowie z Hansem Conradem Zanderem - opinie o książce

Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2016-01-18, Ocena: 6, Przeczytałam,
mega sprawa, fantastyczne ujęcie tematu... takiego wywiadu jeszcze nie czytałam, a ile z niego wyniosłam to czas pokaże, świetna "nietendencyjna" biografia, bardzo, ale to bardzo przystępna, polecam
Dlaczego mnisi byli grubasami?
Hans Conrad Zander0
Okładka ksiązki - Dlaczego mnisi byli grubasami?

Książka jest zbiorem humorystycznych i niezwykle błyskotliwych opowieści z życia znaczących postaci w historii Kościoła, świętych, papieży, reformatorów...