Göreme. Serce Kapadocji

Kapadocja - baśniowa kraina w sercu Turcji z fantastycznymi formami skalnymi stworzonymi przez naturę. Jedno z tych miejsc na mapie świata, które koniecznie trzeba zobaczyć.

Göreme - dolina w sercu Kapadocji pełna kościołów wykutych w skale, stworzonych przez człowieka. Miejsce, które nosi ślady rozwoju chrześcijaństwa, czasów bizantyjskich, działalności muzułmanów.

Na obrzeżach Göreme, ukryte pośród malowniczych krajobrazów znajduje się niezwykle unikatowe muzeum wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, będące skupiskiem najpiękniejszych kościołów w całej Kapadocji. Odwiedzając to miejsce z niniejszym przewodnikiem w ręku, odkryjecie tajemnice ukrytych przez wieki świątyń. Ponadto w pełni wykorzystacie czas przeznaczony na zwiedzanie, gdyż łatwiej będzie Wam odnaleźć freski i malowidła ścienne przedstawione w książce za pomocą tekstu i zdjęć.

Ta książka to jedyny w Polsce przewodnik, który tak dokładnie i przystępnie opisuje budowę i zdobienia kościołów oraz kaplic w Muzeum na Otwartym Powietrzu Göreme.

Informacje dodatkowe o Göreme. Serce Kapadocji:

Wydawnictwo: Poligraf