Halo, pogotowie?. Jak ratować życie i nie przesadzić

Jak pomóc i nie z... zawalić

Ostra imprezka, niekoniecznie w Dąbrowie Górniczej, i kilka niebieskich tabletek, czyli wyzwanie ponad siły męskiego serduszka. Złamana noga, którą harcerze ustabilizowali, przywiązując babcię do ławki. Wesoły Grek na melanżu, który prawie odleciał w zaświaty. Jednego możesz być pewna/y, gdy raz w życiu trzeba będzie udzielić pierwszej pomocy, sytuacja na pewno cię zaskoczy. Ważne, by nie sparaliżowała.

Dlatego musisz wiedzieć wcześniej, że uciskając klatkę piersiową zdarza się oderwać mostek od żeber. Bohaterowi ulicy, który na twoich oczach padł na ziemię i dostał napadu padaczkowego, wystarczy podłożyć coś miękkiego pod głowę, zamiast bezsensownie pchać łyżkę w usta. A ofiar wypadków samochodowych nie wyciąga się przez okna, jak to pokazują w amerykańskich filmach.

Janek Świtała, najbardziej znany polski ratownik medyczny przeprowadzi cię fachowo przez każdą apokalipsę, a pomogą mu w tym zamieszczone w książce zdjęcia i podlinkowane filmy instruktażowe. I być może, kiedy następnym razem krzykniesz do słuchawki telefonu: ,,Halo, pogotowie?", sytuacja będzie wstępnie opanowana.

Bezradność albo szansa na przedłużenie komuś życia - wybór należy do Ciebie!

Informacje dodatkowe o Halo, pogotowie?. Jak ratować życie i nie przesadzić:

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2023-11-22
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Tagi: Literatura faktu

Kup książkę Halo, pogotowie?. Jak ratować życie i nie przesadzić

Halo, pogotowie?. Jak ratować życie i nie przesadzić - opinie o książce

Avatar użytkownika - Ksebardo
Ksebardo
Przeczytane:2024-03-03, Ocena: 5, Przeczytałam, 2024,

Pracuję w służbie zdrowia i mimo wszystko z ogromną ciekawością sięgam po książki z branży.

Zdecydowanie polecam!
Poznaj ratownictwo medyczne od podszewki. Nie tylko dzięki ciekawym historiom, ale i również dlatego, aby nauczyć się jak reagować w trudnych sytuacjach. Zwłaszcza w takich, w których możesz uratować komuś życie.

Bardzo pouczająca, dlatego koniecznie musisz ją przeczytać.

Ja koniecznie muszę jeszcze przeczytać "Polski SOR", bo to mój drugi dom :)

Polski SOR
Jan Świtała0
Okładka ksiązki - Polski SOR

Krew, łzy i czarny humor. Codzienność ratownika medycznego Podrzucane przed urlopem na oddział babcie, zalany imprezowicz z własną ręką pod pachą i pocięte...