Hellblazer. Tom 3

Trzeci, ostatni tom historii Johna Constantine'a w interpretacji Gartha Ennisa. Po rozstaniu z Kit Ryan Constantine spadł na dno. Wylądował na ulicy i żebrał o pieniądze na łyk najpodlejszego znieczulacza. Udało mu się jednak podnieść i postanowił wybrać się do Nowego Jorku. Lecz nawet za oceanem przeszłość nie da o sobie zapomnieć... Siły zła znajdą go wszędzie, aby upomnieć się o swoje.

Autorami rysunków do tego tomu są m.in. Steve Dillon (,,Kaznodzieja"), John Higgins

(,,Strażnicy") i William Simpson (,,Sędzia Dredd").

Seria HELLBLAZER to najdłużej ukazująca się seria Vertigo (1988-2013). Na przestrzeni lat scenariusze przygód Johna Constantine'a pisało wielu znanych autorów, m.in. Garth Ennis, Paul Jenkins, Warren Ellis, Brian Azzarello, Neil Gaiman czy Grant Morrison.

W niniejszej edycji przedstawimy postać Hellblazera w interpretacji Briana Azzarello (2 tomy), Gartha Ennisa (3 tomy) oraz Warrena Ellisa (1 tom).

Informacje dodatkowe o Hellblazer. Tom 3:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2020-10-21, Ocena: 5, Przeczytałem,

HELL YEAH!

„Hellblazer” to jedna z najlepszych serii komiksowych w dziejach. Odważna, mocna, podejmująca tematy, jakich na co dzień w komiksie się nie znajduje, a także w odróżnieniu od innych amerykańskich historii obrazkowych, wydarzenia w niej przedstawione dzieją się w czasie rzeczywistym i bohater starzeje się tak, jak starzeją jego czytelnicy. Run Gartha Ennisa, który z tym tomem osiąga swój finał, to natomiast – obok runy Briana Azzarello – najlepsze, co cykl ma do zaoferowania. I chociaż za najlepszą hellblazerową fabułę tego scenarzysty uważa się wydane w pierwszym tomie „Złe nawyki”, tom trzeci wcale nie jest od niej gorszy, a jako całość jeszcze mocniej staje się poligonem testowym dla idei znanych potem z opus magnum niepokornego twórcy, „Kaznodzieją”, mogącym stanowić jego swoisty prequel.

John Constantine przeżył już wiele. Umierał na raka płuc, miał był rozstrzelany przez szaleńca, stracił przyjaciół, zmagał się z duchami i demonami, był kuszony przez wampiry… Długo można by wymieniać. Nic jednak nie sponiewierało go tak bardzo, jak rozstanie z Kit. Po tym wydarzeniu nasz cyniczny bohater nigdy nie rozstający się z papierosem sięgnął dna, kończąc na ulicy, jako jeden z meneli, żebrzących o byle grosz i rozpuszczających swoje smutki i lęki w najpodlejszych trunkach, jakie tylko można wlać do gardła. Nadszedł jednak czas, by przestać użalać się nad sobą, wstać z kolan i… wybrać się do Nowego Jorku. Może zmiana krajobrazu pomoże mu się z tym uporać? Niestety, przeszłość towarzyszy mu na każdym kroku, a jakby tego było mało zło nie zamierza odpuszczać i wyciąga po niego swoje łapy…

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2020-04-02, Ocena: 5, Przeczytałem,

GO TO HELL

Po wydaniu rewelacyjnych opowieści z serii „Hellblazer” pisanych przez Briana Azzarello, wydawnictwo Egmont poszło za ciosem i wypuściło właśnie na rynek pierwszy tom zbiorczego wydania runu Gartha Ennisa. Runu uznawanego powszechnie za najlepsze, co seria ma do zaoferowania. I całkiem, słusznie, bo niniejszy album, zawierający w sobie uważane za jeden z najlepszych komiksów w historii „Niebezpieczne nawyki”, to kawał poruszającej, wciągającej i niebanalnej rozrywki z ambicjami, wyłącznie jednak dla dorosłych czytelników.

John Constantine umiera. Złośliwy nowotwór płuc – tak brzmi jog wyrok. Mając przed sobą perspektywę szybkiej i dalekiej od przyjemnej śmierci, Constantine, wieczny cynik i cham, zimny facet, który niczym się nie przejmował, wpada w panikę i gotów jest poruszyć Niebo, Ziemię, a nawet Piekło, byle szukać ratunku. Czy ma na niego jakiekolwiek szansę?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2020/04/hellblazer-garth-ennis-tom-1-garth.html

Ghost Rider t. 6
Garth Ennis0
Okładka ksiązki - Ghost Rider t. 6

Zakończenie epickiej historii jednego z najbardziej gorących obecnie duetów autorskich Ennis/Crain. Wszystkie postacie dramatu spotykają się w pasjonującej...

Kaznodzieja, tom 6
Garth Ennis0
Okładka ksiązki -  Kaznodzieja, tom 6

Ostatni album z sześciotomowego, nowego wydania komiksowego bestselleru. Naturalistycznie ukazana historia duchownego nawiedzonego przez nadnaturalny...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis