Historie kryminalne. Wiek XIX. cz. I

Co ludzi od wieków ciągnie do zbrodni? Żądza bogactwa, frustracje, wewnętrzne głosy? Czy człowiek popełniający zbrodnię stawia się ponad prawem ludzkim i boskim, czy wykonuje moralny imperatyw, czy też jest ślepym narzędziem zdegenerowanego umysłu?

Na podstawie kilkudziesięciu casusów opisanych w książce Historie kryminalne. Wiek XIX. każdy może wyrobić sobie własne zdanie na powyższe pytania. Dzięki ogólnoludzkim rozważaniom i pytaniom zadawanym sprawcom przez autorów możemy próbować zrozumieć motywy i cele działania sprawców.

A spektrum spraw, nad którymi pochylają się autorzy, jest bardzo szerokie, od motywowanych zazdrością morderstw, poprzez sąsiedzkie waśnie, po polityczne niesnaski… Bogactwo materiału jest imponujące.

Informacje dodatkowe o Historie kryminalne. Wiek XIX. cz. I:

Historie kryminalne. Wiek XIX. cz. I - opinie o książce

Avatar użytkownika - katooola
katooola
Przeczytane:2019-02-20, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019, Mam,

Bardzo przyjemnie się czytało. Książka zawiera szerokie spektrum zbrodni i różnorodne motywy sprawców. Pokazuje obraz ówczesnej społeczności oraz funkcjonowanie sądów i egzekowanie prawa. Niektóre historie są pełne dramatyzmu i okrucieństwa a niektóre humorystyczne. Bardzo wartościowa pozycja. Ogromnym plusem są fotografie w tej książce.

Historie kryminalne i obyczajowe. Wiek XIX. cz. II
Piotr Ryttel, Karol Ryttel0
Okładka ksiązki - Historie kryminalne i obyczajowe. Wiek XIX. cz. II

Kolejna dawka historii kryminalnych i obyczajowych. Wiek XIX. Publikację wzbogaca, spora ilość ilustracji Historie tragiczne, przeplatają się z tymi o...