Iggy Pop

Biografia totalna… kawał dobrej reporterskiej roboty. Ukazuje detale muzycznej aktywności Iggy’ego, w tym zmagania The Stooges z bezbarwnymi inżynierami dźwięku oraz szczegóły współpracy Iggy’ego z Davidem Bowiem. Zdecydowanie najlepsze są jednak przesiąknięte czarnym humorem fragmenty o drodze Iggy’ego na dno. - ROLLING STONE

Obnażanie się w miejscach publicznych, seks z nieletnimi, samookaleczanie, zaburzenia psychiczne, narkotyki, zdrady, przemoc, śmierć i David Bowie… Jeśli nie liczyć tych wszystkich bzdur, Iggy to prawdziwy profesjonalista. Podobnie jak Trynka. - GUARDIAN

Rock&rollowy zwierz, jakiego nie znajdziecie w dzisiejszej muzyce. - PLAYBOY

Życie Iggy’ego Popa obfitowało w spektakularne wzloty i miażdżące upadki. Każdy „wściekły, zły, nieokiełznany” rockman ma wobec niego dług wdzięczności, a opowieści o jego szaleństwach przeszły do historii. Ale Iggy Pop to również alter ego Jima Osterberga – chłopca, którego szkolni koledzy mianowali „największą nadzieją klasy”. Co więc się stało, że ten grzeczny, ułożony, piątkowy uczeń został ikoną rockandrollowego rozpasania?

Pierwsza pełna biografia jednego z najwybitniejszych pionierów rock ’n’ rolla i zarazem prawdziwie dzikiego człowieka.

Kiedy Jim Osterberg stał się członkiem punkowego zespołu the Stooge, rozpoznawalnym pod imieniem Iggy, przylgnął do niego pseudonim „Ojciec Chrzestny Punka”. Jest chyba najbardziej porywającym i lekkomyślnym artystą w historii muzyki, a niemal całkowite oddanie się sztuce czyni go postacią legendarną. Jego życie osobiste to inna bajka, jedna z tych mrocznych – zmagał się z narkotykowym uzależnieniem, chorobą psychiczną i komercyjną przyszłością muzycznego świata. To, że nadal pozostaje żywy i wciąż występuje dzieląc się z fanami swoją niesłabnącą energią, jest cudem. Muzyczne pokolenia punku, glamu czy Nowej Fali wychowywały się i czerpały garściami z jego pracy.

Iggy Pop: Upadki, wzloty i odloty legendarnego punkowca to nie tylko kompletny zapis chaotycznego życia szurniętego artysty, ale także opowieść o śmierci hipisowskich marzeń, wpływie narkotyków na ludzką twórczość, naturze koleżeństwa i destrukcyjnej sile sławy.

Paul Trynka dotarł do setek przyjaciół i znajomych gwiazdy, do jego bliskich, kochanek i zaprzyjaźnionych muzyków, wydobywając na światło dzienne niezliczoną ilość nowych historii. Efektem tego jest niniejszy fascynujący portret człowieka wojującego z całym światem i z samym sobą.

Informacje dodatkowe o Iggy Pop:

Iggy Pop - opinie o książce

Avatar użytkownika - dusicielkastroni
dusicielkastroni
Przeczytane:2022-04-20, Ocena: 6, Przeczytałem,

Fascynująca opowieść o życiu i twórczości człowieka tak barwnego i różnorodnego jak cały światowy rock nad roll. nie bez powodu ktoś kiedys powiedział, że ciało Iggy Popa to mapa wszystkich używek, jakie tylko człowiek może wchłonąć. Dla fanów rocka - i nie tylko - lektura z gatunku obowiązkowych.

David Bowie. STARMAN. Człowiek, który spadł na ziemię
Paul Trynka0
Okładka ksiązki - David Bowie. STARMAN. Człowiek, który spadł na ziemię

ZiggyStardust, Changes, Under Pressure, Let's Dance, Fame, Heroes oraz oczywiście Starman to sztandarowe utwory Davida Bowiego, artysty, którego sposób...

David Bowie. STARMAN. Człowiek, który spadł na ziemię. Wydanie II uzupełnione
Paul Trynka0
Okładka ksiązki - David Bowie. STARMAN. Człowiek, który spadł na ziemię. Wydanie II uzupełnione

Świadectwo kariery wielkiego człowieka i artysty. 10 stycznia 2016 roku świat stracił legendę, bez której muzyka nigdy nie będzie taka sama. ZiggyStardust...