Inna wśród innych

Bohaterka była jedną z piękniejszych dziewcząt Warszawy lat sześćdziesiątych... Miała wielu wielbicieli, pisano dla niej wiersze i piosenki, ubiegano się o jej względy. Ona jednak wybrała czarnoskórego studenta Wydziału Prawa, pochodzącego z kraju nad Zatoką Gwinejską. Urodziła mu dwoje dzieci, a następnie wyjechała z nim, rozpoczynając 10-letnią drogę przez mękę. Mieszkała w Kamerunie, żyjąc jak Afrykanka, wśród czarnych ludzi dyskryminowana i poniżana jak wszystkie kobiety w tym kraju. Na sobie samej sprawdziła, że świat nie jest zrównoważony, a różne kultury zderzają się mimo woli i nie są w stanie komunikować się ani zrozumieć. Dzięki odwadze i sile ducha udało jej się zmienić bieg życia. Obecnie mieszka w Szwajcarii, pracuje w laboratorium biologii molekularnej w Genewie.

Gdy przed laty popłynęłam do Zachodniej Afryki szukałam mojej bohaterki w ulicznym tłumie, na bazarze, wśród kobiet gotujących przed chatami, w dżungli i na pustyni... To nie jest jej biografia. Mogło być tak a mogło być trochę inaczej. Podobieństwa osób i zdarzeń są przypadkowe, bo podobny los podzieliło wiele białych kobiet, które nie zdążyły nam o sobie opowiedzieć.
Wanda Konarzewska

Informacje dodatkowe o Inna wśród innych:

Wydawnictwo: Twój Styl
Data wydania: b.d
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: b.d

Kup książkę Inna wśród innych

Inna wśród innych - opinie o książce

Z przyjemnością bym przeczytał ta książkę