Islamski łącznik

Nikt wcześniej nie napisał powieści o młodych wilkach pracujących dla międzynarodowych instytucji w Brukseli, a Joakim Zander poznał środowisko od podszewki. Interesują go też uchodźcy i relacje między światem islamu a Zachodem. Na tych filarach szwedzki pisarz oparł swoje znakomite i niebywale aktualne thrillery". - Harper's BAZAAR POLSKA

Yasmine Ajam zerwała wszelkie więzi z Bergort - przedmieściem Sztokholmu, w którym się wychowywała - i

podjęła pracę w Nowym Jorku jako poszukiwaczka trendów. W Bergort pozostał jej młodszy brat, Fadi, który kiedyś był dla niej całym światem.

Pewnego dnia Yasmin otrzymuje wiadomość tekstową. Wynika z niej, że w Bergort doszło do zamieszek i aktów przemocy, na ścianach pojawiły się tajemnicze znaki, a Fadi zniknął bez śladu. Ludzie mówią, że się zradykalizował i zginął walcząc dla Państwa Islamskiego w Syrii. Yasmine postanawia wrócić do Szwecji, żeby ustalić, co się z nim stało.

Tymczasem, Klara Waldeen rozpoczęła pracę w Londynie, w instytucie zajmującym się prawami człowieka. Pracuje w ścisłej współpracy z szefem instytutu, aby przygotować raport na temat skutków ewentualnej prywatyzacji władz policyjnych, który ma być przedstawiony ważnym decydentom Unii Europejskiej na konferencji w Sztokholmie.

Kiedy któregoś dnia ginie jej komputer, Waldeen zaczyna badać sprawę, a tropy zaprowadzają ją do Sztokholmu.

Drogi Yasmin i Waldeen krzyżują się. Obie muszą stawić czoła pozbawionym skrupułów środowiskom, które w obronie swoich interesów gotowe są na wszystko...

,,To oczywiste, dlaczego książka została nominowana do nagrody Najlepsza szwedzka powieść kryminalna roku. Joakim Zander to zdecydowanie jedna z naszych wschodzących gwiazd i z pewnością jeszcze o nim usłyszymy". - DAST Magazine

,,Dzięki chłodnej technice narracyjnej, pisarzowi udało się utrzymać porządek w historii eksplodującej wydarzeniami. W rękach Joakima Zandera wszystko jest krystalicznie czyste, czego nie da się powiedzieć o jego poprzednikach piszących w tym gatunku". - Norrköpings Tidningar

,,Historia Fadi naprawdę chwyta za serce, dotyka, wkrada się pod skórę. Ale dopiero zanurzając się głębiej w fabułę, poczujemy prawdziwe napięcie". - Hallandsposten

,,Islamski łącznik to szalenie porywająca lektura, dramatycznie aktualna, absolutnie obowiązkowa". - Skanska Dagbladet

Informacje dodatkowe o Islamski łącznik:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2019-03-22
Tytuł oryginału: Orten

Tagi: Thrillery i suspens

Kup książkę Islamski łącznik

Islamski łącznik - opinie o książce

Szpieg z Bejrutu
Joakim Zander0
Okładka ksiązki - Szpieg z Bejrutu

Kto jest przyjacielem? Kto wrogiem? Kolejny porywający, aktualny i wartki thriller autora bestsellerowego Pływaka Zwieńczenie trylogii z Klarą...

Pływak
Joakim Zander0
Okładka ksiązki - Pływak

Rok 1980, Damaszek. W zaparkowanym samochodzie zostaje zdetonowana bomba, która zabija kobietę. Trzy dekady później w 2013 absolwent szwedzkiego...

Bądź tak po prostu
Ewelina Dobosz ;