Jak pszczółka mała miodek nam dała

Bzzz, bzzz... Cóż to za dźwięk? To mała, śliczna pszczółka. Przyleciała do nas prosto z łąki i chce przekazać nam mnóstwo ciekawostek o tym, jak wygląda jej dom, czyli ul, i co robi całymi dniami pośród kolorowych kwiatów. Choć może nam się wydawać, że jej życie to nieustanne wakacje, to będziemy zaskoczeni, ponieważ nasza mała bohaterka jest naprawdę bardzo pracowita, podobnie jak jej koleżanki, inne pszczoły, które każdego dnia dwoją się i troją, a nawet tańczą, byśmy mogli cieszyć się słodkimi owocami oraz pysznym i zdrowym miodkiem na chrupiących grzankach. Mniam!

Nasza wesoła pszczółka chce zaprzyjaźnić się ze wszystkimi dziećmi, opowiedzieć im wiele o sobie i swoich towarzyszkach, a także przekazać garść mądrych, ekologicznych treści, które pomogą małym czytelnikom żyć radośnie i w zgodzie z naturą.

Sympatyczna, zapadająca w pamięć wierszowana opowiastka, autorstwa Marcina Brykczyńskiego, przybliża dzieciom fascynujący świat pszczół. Bzzzz... Słodka przygoda prosto z łąki!

Informacje dodatkowe o Jak pszczółka mała miodek nam dała:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2023-01-27

Kup książkę Jak pszczółka mała miodek nam dała

Jak pszczółka mała miodek nam dała - opinie o książce

Avatar użytkownika - kulturadladzieci
kulturadladzieci
Przeczytane:2023-03-12,

Zaczyna się poważnie. Masa kwiatów i dziesięć uli zostało zniszczonych przez człowieka, który wciąż zatruwa ziemię, wodę i powietrzę. Co w takim razie robią pszczoły? 🐝 Okazuje się, że wciąż robią swoje. Zapylają kwiaty i dają miód. 🍯

Bohaterką książki Marcina Brykczyńskiego jest Misia, pszczółka, która pokazuje małym czytelnikom, jak wygląda życie owadów. 🙂 Od razu zyskuje ona sympatię czytelników. Jest odważna i wesoła jednocześnie. Widzimy ją w hawajskiej spódnicy i kimono przewiązanym czarnym pasem. Wdzięku dodają jej wielkie okulary na czubku nosa. Misia jak każda pszczoła jest bardzo pracowita. 💪Oprócz sprzątania, karmienia larw, wytwarza też wosk i miód. A kiedy zdobywa już umiejętność żądlenia - chroni ula i królowej. 👑 Służba nie trwa jednak długo. Gdy ją kończy, wyrusza na podbój świata, a właściwie łąki, gdzie czeka ją wiele przygód. 🍀

Ilustracje Oli Makowskiej są barwne i nie pozbawione humoru. Zupełnie tak, jak rymowany tekst opowieści. 👌 Można się z niego wiele dowiedzieć, ale też się przy nim uśmiechnąć. 😉 Mały format w twardej oprawie zachęca, aby książkę zabierać ze sobą na krótsze i dłuższe wędrówki i czytać na łonie natury. 🌳

Opowieść przybliża dzieciom świat przyrody i zwierząt. 🐛 Uczy poszanowania natury. Uwrażliwia na piękno i dba o edukacje w tematyce ochrony środowiska. 👍

Ta niezbyt wielka książeczka skrywa w swoim środku całkiem sporo praktycznej wiedzy otulonej w zgrabne rymy i piękne ilustracje.

Prawdę mówiąc nie wiem co dokładnie podoba się mojemu dziecku najbardziej, faktem jednak jest to, że sięga po przygody pszczółki dość często.

Dzięki tej pozycji dowiemy się co nieco o życiu pszczół, o ich zadaniach, a także o tym co im szkodzi.

Wśród szkodników pojawiają się także niestety ludzie- i tu kolejne zaskoczenie- mój 3 latek najdłużej zatrzymuje się na tej stronie i dopytuje dlaczego to robimy. Szczerze? Cieszy mnie to, że wykazuje zainteresowanie właśnie tym tematem bo najprostsza droga do zmienienia świata wiedzie przez edukację młodego pokolenia. Zapewne niczego nie uda nam się osiągnąć jeśli będziemy tkwili w martwym punkcie.

Być może zbyt daleko poszłam w tą stronę- bo sama książka nie skupia się najmocniej na wątku zagrożenia jakie stanowimy, a bardziej na zwyczajach i zadaniach jakie wykonują te małe żyjątka, a także przygodach jakie przeżywa sama bohaterka- Misia.

Osobiście urzekły mnie ilustracje, czy Wam również przypadły do gustu?

Chodzi o to, czy wiesz co to. Zwierzęta
Marcin Brykczyński0
Okładka ksiązki - Chodzi o to, czy wiesz co to. Zwierzęta

Cicho chodzi, myszy łapie, miło mruczy na kanapie. Tę i inne proste zagadki o zwierzętach z najbliższego otoczenia człowieka znajdziecie w tym wyjątkowym...

Opowiem ci, mamo, co robią mrówki
Marcin Brykczyński0
Okładka ksiązki - Opowiem ci, mamo, co robią mrówki

Znakomity prezent dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Sztywne kartki (dzięki którym książka przetrwa wielokrotne zetknięcie ze zręcznymi rączkami...