Jak uczyć się skutecznie jakie to proste

Czy twoje dziecko ma kłopoty z uczeniem się? Nie wiesz, jak mu pomóc, żeby wyniki w szkole były dużo lepsze?

Książka Jak uczyć się skutecznie powinna trafić do rąk każdego zdesperowanego rodzica, ucznia i studenta. Jej nowatorskie pod względem graficznym barwne schematy i ilustracje z precyzyjnymi wskazówkami postępowania sprawią, że zrozumienie technik przyswajania wiedzy będzie o wiele łatwiejsze.

o

Ten nieoceniony przewodnik - omawiający najistotniejsze problemy związane z organizacją pracy, układaniem harmonogramów, motywacją, stylami uczenia się, metodami powtarzania materiału, egzaminami i radzeniem sobie z lękami - pomoże rodzicom i dzieciom we wspólnej pracy nad polepszeniem efektów nauki.

o

Jak uczyć się skutecznie na pewno podbuduje zaufanie uczniów do siebie, zmniejszy poziom stresu i sprawi, że najtrudniejsze elementy uczenia się staną się proste, zrozumiałe i łatwe do opanowania.

Informacje dodatkowe o Jak uczyć się skutecznie jakie to proste:

Wydawnictwo: Arkady
Data wydania: 2017-10-01
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Help Your Kids with Study Skills

Kup książkę Jak uczyć się skutecznie jakie to proste

Jak uczyć się skutecznie jakie to proste - opinie o książce

Najpierw teoria, a potem... do dzieła 😉

Autorką książki "Jak uczyć się skutecznie" jest Carol Vorderman, która ma na swoim koncie podobne publikacje (z serii "Jakie to proste!") dotyczące matematyki, biologii, chemii, fizyki, programowania dla dzieci oraz muzyki.

W tej niezwykle inspirującej pozycji poświęcono uwagę m.in.:
- organizacji pracy,
- planowaniu działań,
- wyznaczaniu celów i priorytetów,
- technikom powtarzania materiału,
- jak zdawać egzaminy,
- motywowaniu,
- koncentracji,
- radzeniu sobie ze stresem,
- samodzielności.
Można tu znaleźć mnóstwo wskazówek i praktycznych podpowiedzi na temat tego, jak się uczyć i jakie warunki warto zapewnić, by nauka była efektywna, a do tego przyjemna. Cennym informacjom towarzyszą niezliczone rysunki, zdjęcia, schematy i wykresy, które dodatkowo wzmacniają przekaz oraz zwracają uwagę na najważniejsze informacje. Lektura z pewnością nie jest nudna, a odpowiednio wyeksponowanych, istotnych kwestii nie sposób wręcz przegapić. Ma na to wpływ z pewnością również duże zróżnicowanie czcionek.

Książka została wydana w Polsce kilka lat przed wprowadzeniem u nas nauczania zdalnego, jednak jest w niej cały rozdział dotyczący nauki online (rodzajów źródeł informacji, bezpieczeństwa w internecie, plagiatu, kursów online itp.). Sporo uwagi poświęcono stylom uczenia się, ale tu warto być czujnym, ponieważ każdy z nas ma preferencje co do sposobu nauki, które mogą uczynić proces przyjemniejszym, ale nie ma dowodów naukowych potwierdzających teorię o stylach uczenia się. Warto o tym pamiętać, ponieważ mit ten jest często powielany w literaturze, a także powtarzany przez samych pedagogów.

Książka "Jak uczyć się skutecznie" może się spodobać szczególnie nauczycielom/edukatorom, rodzicom, którzy zdecydowali się na edukację domową swoich pociech lub tym, którzy chcą po prostu ułatwić dzieciom naukę. Pewnie też przypadnie do gustu samym uczniom, a to za sprawą chociażby przyjaznej dla oka oprawy graficznej całej tej publikacji.

Tym, co szczególnie do mnie przemawia są jednak wyraziste, obrazowe porównania. Takim fragmentem jest np. przedstawienie opinii nauczycielskiej i porównanie jej do kanapki. Dlaczego? Przekonajcie się sami! 😉

Biologia Chemia Fizyka jakie to proste!
Carol Vorderman0
Okładka ksiązki - Biologia Chemia Fizyka  jakie to proste!

Biologia. Chemia. Fizyka. Jakie to proste! jest pomocą dla rodziców, którzy czują się bezradni, kiedy dzieci zadają im pytania dotyczące...

Programowanie jakie to proste!
Carol Vorderman0
Okładka ksiązki - Programowanie jakie to proste!

Pasjonują cię gry komputerowe i animacje? Chcesz się nauczyć pisać własne programy komputerowe? Programowanie. Jakie to proste! to książka, która wprowadzi...