Jedno królestwo cz. 1 Trwoga

Tom 1 cyklu Jedno królestwo

Spowita w mroku kraina Kurhan stała się wyzwaniem dla ogromnej liczby śmiałków. Ze wszystkich stron świata wyruszyły okręty pełne wojowników żądnych przygód. Dali skusić się mirażem łatwych bogactw, będących niemal w zasięgu ręki…

Los jednak nie był dla nich łaskawy. Zło uwięzione przed wiekami na wyspie, dotąd poza nią nieznane, zostało uwolnione. Nie trzeba było długo czekać na to, co musiało nastąpić. Krwawa łuna ogarnęła całą krainę.

Śmierć ruszyła śladem wojowników.

Informacje dodatkowe o Jedno królestwo cz. 1 Trwoga:

𝕁𝕖𝕕𝕟𝕠 𝕂𝕣ó𝕝𝕖𝕤𝕥𝕨𝕠

𝕿𝖗𝖜𝖔𝖌𝖆

Cześć i czołem 😉

Lubicie fantasy?

Ja coraz bardziej się przekonuję do tego gatunku ale też nie wszystko mi pasuje 🙂

Ta książka akurat jest dla mnie przyjemna w odbiorze, pisana uniwersalnie dla każdego.

Znajdziemy tu i bitwy i miłość, tajemnice i magię.

Niczego nie jest za dużo.

Trwoga to pierwszy tom nowej serii Jedno Królestwo.

Mamy różne osie czasowe i różnych bohaterów, ciekawa jestem co jeszcze ich łączy bo przyznam się, na końcu troszkę powstał mi w głowie młyn 😂

Czasem myślałam, czy czegoś nie przegapiłam czy po prostu niektórzy bohaterowie zostali porzuceni przez autora i pojawili się inni by na końcu znowu zobaczyć wpis Alkida przy historii o kimś innym.

Ciekawe były ich przygody, pełne sekretów i niewiadomych więc wspaniale było móc z nimi odkrywać chociaż część z nich.

Podobała mi się książka, czekam na drugi tom, mam nadzieję, że niektóre tajemnice zostaną wyjaśnione a ulubieni bohaterowie powrócą 🙂

Alkid - niesamowicie mnie ciekawi jego przeszłość, mam nadzieję, że więcej się dowiemy o nim.

Czasami było dla mnie za dużo dialogów a niektóre były tak lekkie i czasami cukierkowe, że patrzyłam dwa razy, czy książkę napisała kobieta 🙈

W książce znajdziecie także dobry humor 😉

A fragment "Mehajro złapał zadyszkę i zaczął zwalniać, ponieważ jego poważny wiek lat czterdziestu miał już swoje prawa." Chyba przejdzie do historii 😂

Jako fanka Harrego Pottera znalazłam tu nawiązanie również do niego, ponieważ pojawił się"ten, którego imienia nie można wymawiać " 💚

Całościowo książka ma ode mnie 8/10 a okładka powinna dostać 10 gwiazdek 🔥

"Trwoga" Maciej Wasilewski Wydawnictwo Lucky to pierwszy tom cyklu "Jedno Królestwo ". Intrygująca opowieść, którą dzięki uprzejmości autora mogłam poznawać w trakcie jej tworzenia . Fabuła i wykreowani bohaterowie dostarczyli mi podczas lektury dużo emocji . Podczas czytania nie ma mowy o nudzie. Akcja prowadzi nas do spektakularnego zakończenia .

"A kiedy pojawił się on,ten którego imię napawało trwogą ludzi,zmieniło się wszystko .Popiół zastępował niebo,a ziemia została prochem ".

Król Dorian panuje w królestwie Ynos ,tak aby poddanym żyło się godnie i dostatnio . Przed nim dużo pracy ,aby odbudować królestwo po śmierci byłego monarchy -tyrana,którym był jego brat Danvon. Niestety spokój króla Doriana i jego królestwa nie trwa długo . Czekają go trudne czasy . Zachłanny na złoto i majątek brat ,przed śmiercią uwolnił nieznane zło .Nad królestwo nadciągnie niebezpieczeństwo ,które karmi się strachem i lękiem wojowników. Jest kilku śmiałków ,którzy staną do walki, nie bojąc się o własne życie .Ale czy dadzą radę pokonać nieznane moce i zmierzyć się z nim w walce ....

Muszę przyznać,że bardzo rzadko czytam gatunek fantasy,ale ta książka wciąga od pierwszych stron .Bardzo polubiłam bohaterów ,którzy nadają treści kolorytu .Wszak były pirat -pływający teraz na okrętach króla ,czy tajemniczy Mehajro -pracownik kopalni ,leśnicy a pośród nich Atin i wiele innych postaci ,które dodają fabule dawki ciekawości .
Jeśli jesteście miłośnikami przygód,wojen i chcecie się dowiedzieć jak potoczą się losy bohaterów ,kto wygra starcie w walce ze złem musicie koniecznie sięgnąć po lekturę. Ja osobiście polecam i gwarantuję Wam niezwykłą podróż czytelniczą. Dajcie się porwać tajemniczej wyspie Kurhan i jej sekretom...

Avatar użytkownika - KamaZ03
KamaZ03
Przeczytane:2023-07-09, Ocena: 6, Przeczytałem,

Jedno królestwo autorstwa Macieja Wasilewskiego to cykl książek z gatunku fantasy.

W moje ręce trafiła niedawno jego pierwsza część pt "Trwoga".

Akcja powieści toczy się na kilku płaszczyznach czasowych przez co poznajemy tę niezwykłą historię z kilku różnych perspektyw.

Ynos jest krainą położoną na archipelagu składającym się z kilku wysp z których każda odpowiada za inną dziedzinę.

Władzę na tym obszarze sprawuje król, Dorian.

Mężczyzna powrócił do swej ojczyzny po kilkunastu latach wygnania i z pomocą zaufanych ludzi odbudował kraj zniszczony konfliktami i wewnętrznie skłócony za sprawą uprzednio panującego monarchy -króla Danvona.

Teraz Ynos ma powody do świętowania, bowiem jeden z synów Doriana, książę Tyron wkrótce ma się ożenić z córką sojusznika Ynos.

Ojciec, chcąc pokazać, iż jego syn ma wobec księżniczki poważne zamiary wysyła dowódcę Królewskiej Floty a zarazem swego serdecznego przyjaciela- byłego pirata kapitana Alkida - z ogromnym transportem złota - ma to być rodzaj posagu umacniający przymierze obu władców.

Niestety, nie wszystko przebiegnie zgodnie z planem , Alkid zaś napotkał na swej drodze nikomu nieznane stwory będące hybrydami ludzi i zwierząt- przerażające kreatury dysponujące magicznymi mocami i czerpiące siłę z ludzkiego strachu.

Były korsarz również odkrywa własne korzenie, a prawda okazuje się szokująca..

Jak potoczy się ta opowieść?

I co ma z nią wspólnego legendarna owiana złą sławą kraina Kurhan i jej mieszkańcy?

Muszę przyznać, że ta lektura była dla mnie czymś wyjątkowo zaskakującym. Napisana w zajmujący sposób przemyślana fabuła ani przez moment nie pozwalała mi się nudzić.

Stworzony przez autora iście baśniowy świat bardzo szybko mnie pochłonął zajmując całą uwagę , dzięki czemu książkę przeczytałam w kilka godzin.

Bardzo szybko polubiłam też bohaterów, których poznałam na kartach tej opowieści.

Alkid , Dorian, Tyron a także Atina bardzo szybko dali się pokochać i zostaną ze mną na dłużej.

Jedyne pytanie jakie sobie zadaję brzmi Kiedy będzie można przeczytać kontynuację tego cuda?

Po tak brawurowym zakończeniu wprost zżera mnie ciekawość.

Serdecznie polecam wszystkim miłośnikom fantastyki ?