Jestem szczęśliwym singlem

Jak stworzyć i utrzymać szczęśliwy związek

Wiedziałam, że muszę zostać w nieszczęśliwym związku i wiedziałam, że nie mam dokąd odejść. Wiedziałam, że jest mi źle z nim, ale byłoby mi jeszcze gorzej bez niego. Nie było więc wyjścia. Pozostawało więzienie.

Więzienie w moim własnym sercu pod wielkim głazem, który zwisał z jego krawędzi tak groźnie, że pewnego dnia mógł spaść, pociągnąć za sobą lawinę i zgnieść po drodze wszystko, łącznie ze mną i z całym moim życiem.

Czy wiesz jak to boli?

Pewnie wiesz.

Jesteś jak dzikie zwierzę przykute do łańcucha i chociaż marzysz o wolności, to wiesz, że jeśli tylko zrobisz kilka kroków za daleko, łańcuch szarpnie cię za gardło i zatrzyma. I choć będziesz płakać, błagać Boga o pomoc i skarżyć się na swój los, nic się nigdy nie zmieni. Dlatego że tak już musi być.

Czy myślisz, że to jest miłość?

W tej książce opowiem ci co odkryłam i zrozumiałam o miłości, związkach, emocjonalnym uzależnieniu, odzyskaniu wolności i szczęściu. I o tym, że znalazłam szczęśliwą miłość dokładnie wtedy, kiedy przestałam jej szukać.

Informacje dodatkowe o Jestem szczęśliwym singlem:

Wydawnictwo: Edipresse Książki
Data wydania: 2018-03-14
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Jestem szczęśliwym singlem

Jestem szczęśliwym singlem - opinie o książce

Na okładce widzimy samą autorkę lektury, Beatę Pawlikowską.
Wydawnictwo postarało się ponieważ książka wydana jest w twardej oprawie, dzięki czemu nie jest podatna na szybkie zniszczenie, zagięcia etc. W środku znajdują się ilustracje, które pasują do treści i połączone są z fragmentami tekstu. Duża czcionka, dzięki czemu czyta się szybko i wygodnie, a marginesy i odstępy między wersami zostały zachowane. Literówek w tekście nie zauważyłam, więc jestem bardzo zadowolona z wydania, jakie dostałam.

Przechodząc do pióra autorki, muszę przyznać, że... jestem pozytywnie zaskoczona. Nie spodziewałam się, że niemal od razu jej styl przypadnie mi do gustu. Że wciąga mnie bez granic i będę czytała niema jak szalona wszystko to, co przygotowała dla nas pisarka. Pisząc tą recenzję, mam głowę pełną myśli, co mogłabym napisać o tej pozycji, ale gdy przychodzi co do czego - mam problem. Lektura ta zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że zabrakło mi "języka w gębie".

Czyta się niesamowicie szybko i lekko, przez kolejne strony przepływa się zdecydowanie za szybko. Podczas czytania niejednokrotnie się zatrzymywałam i zastanawiałam nad tym, co właśnie w danej chwili przeczytałam.

Jak wiecie, poradniki to nie moja bajka. Sięgnęłam po ten, mimo iż nie jestem singlem. Opis mnie zachęcił, a i samej autorki byłam ciekawa, więc zaryzykowałam. I nawet nie wiecie, jak bardzo się z tego cieszę! Nie spodziewałam się tak mądrej książki.

Dlatego już teraz Wam polecam. Nie będzie to standardowa recenzja jakie przeważają na moim blogu, bo jest to poradnik. Przedstawię Wam cytaty, które mnie po prostu zaskoczyły. Mimo, iż to jest całkiem zwyczajne, ale jednak mają w sobie coś...

Coś, co wstrząsa nami. Uświadamia nas, w jak wielu aspektach życia źle się zachowywaliśmy. Może nie źle, a niewłaściwie. Że niejednokrotnie chcieliśmy narzucić bliskiej osobie swoje życie, swój rytm życia, swoje zasady. A to nie jest najlepsze rozwiązanie.

Zresztą, gdy zaczniecie czytać Jestem szczęśliwym singlem - będziecie oczarowani prawdą i mądrością płynącą z niej. Ja się nie spodziewałam tak fenomenalnej lektury i przyznam szczerze, że mi mało. Już nie mogę się doczekać, kiedy sięgnę po kolejną książkę od Pani Pawlikowskiej. :)

Avatar użytkownika - Agata89
Agata89
Przeczytane:2020-10-28, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2020,
Księga dobrych życzeń. Radio Zet
Beata Pawlikowska0
Okładka ksiązki - Księga dobrych życzeń. Radio Zet

Beata Pawlikowska książkę stowrzyła razem ze słuchaczami swojej audycji, którzy przesłali zyczenia napisane przez siebie lub otrzymane od najbliższych...

W dżungli niepewności. Listy do M.
Beata Pawlikowska0
Okładka ksiązki - W dżungli niepewności. Listy do M.

Pierwszego maila od Moniki dostałam w jesienny wieczór trzy lata temu. Pisała o swoich problemach z jedzeniem i poszukiwaniu miejsca w życiu. Była głęboko...