Joomla! Budowa i modyfikacja szablonów

Zachwyć internautów i swoich klientów - zaprojektuj z Joomla! idealną stronę internetową!

Szablony dla Joomla! - czyli jak dopasować wygląd strony do prezentowanej treści Projekty, typografia i rozszerzenia - czyli co uwzględnić we własnym serwisie Zagadnienia prawne - czyli jak poruszać się wśród meandrów prawa internetowego

Joomla!, jeden z najpopularniejszych systemów zarządzania treścią, od lat z powodzeniem wykorzystywany jest na całym świecie jako baza do tworzenia stron internetowych. Jednak sam CMS nie wystarczy - trzeba jeszcze wiedzieć, jak się nim posługiwać, by dobrze skomponować i perfekcyjnie zbudować swój serwis WWW. Projektowanie i wprowadzanie w życie własnych wizji dotyczących witryny wydatnie ułatwiają różne rodzaje szablonów - tych gotowych do wypełnienia treścią i tych, które warto wcześniej nieco "podrasować", by idealnie spełniały oczekiwania twórcy oraz użytkowników. O tym właśnie traktuje ta książka.

"Joomla! Budowa i modyfikacja szablonów " to poradnik obszernie i szczegółowo opisujący pracę z szablonami w wersji 1.5 i najnowszej - 1.6 - w tym systemie zarządzania treścią. Znajdziesz tu informacje na temat budowy i używania szablonów (w tym szablonów mobilnych), ich instalacji i aktywacji, możliwości dostosowywania do własnych potrzeb, a także przydatnych rozszerzeń, zwiększających funkcjonalność serwisu internetowego. Ponadto zdobędziesz wiedzę na temat ciekawych dodatków dla przeglądarki Firefox, chętnie wykorzystywanych przez wielu twórców stron. Dowiesz się również nieco więcej o optymalnym doborze i użyciu fontów w Twoim serwisie, a ponadto poszerzysz wiedzę w kwestii ochrony prawnej szablonów i dostępności Twojej strony dla osób niepełnosprawnych.

Detektor CMS-ów - rozróżnianie wersji Szablony w internecie - skąd pobrać, jak i gdzie kupić Instalacja lub zmiana i aktywacja szablonu Dopasowanie, prosta edycja i kasowanie szablonu Typowe błędy i istotne wskazówki Elementy składowe, projektowanie i cięcie szablonu Konwersja z szablonu HTML na szablon dla Joomla! Modyfikowanie i dostosowywanie szablonu Konwersja szablonu z wersji 1.0.x do 1.5.x Zmiany w Joomla! 1.6 Podstawy tworzenia mobilnego szablonu Typografia a style CSS i typografia w szablonach Joomla! Narzędzia dla administratora i redaktora Osadzanie Flasha i optymalizacja szablonu Cechy utworu w szablonie i jego ochrona prawna Zagadnienia dostępności serwisu Makiety oraz prototypy Szablony dla panelu administracyjnego

Wyciśnij z Joomla! wszystko, co się da!

Partner merytoryczny książki:

Prowadzisz bloga, serwis informacyjny, stronę firmową?
Dołącz do Programu Partnerskiego - Zostań wtyczką Helionu!

więcej>>

Informacje dodatkowe o Joomla! Budowa i modyfikacja szablonów:

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2010-05-24
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Joomla! Budowa i modyfikacja szablonów

Joomla! Budowa i modyfikacja szablonów - opinie o książce

Przygotowania na trudne czasy. Niezbędnik preppersa
Paweł Frankowski0
Okładka ksiązki - Przygotowania na trudne czasy. Niezbędnik preppersa

Przygotowani przetrwają. Jeśli czytasz ten tekst przy świetle elektrycznym, to znaczy, że najprawdopodobniej jeszcze żyjesz w dobrobycie i nie wyobrażasz...

Joomla! Ćwiczenia
Paweł Frankowski0
Okładka ksiązki - Joomla! Ćwiczenia

Poznaj jeden z najlepszych systemów zarządzania treścią! Obecnie każdy może zaistnieć w internecie. Utworzenie prostej strony internetowej jest bardzo...