Joy

Powieść nominowana w kategorii KSIĄŻKA ROKU 2012 według brytyjskiego ,,The Observer".

Zwykłe piątkowe popołudnie w kancelarii prawniczej londyńskiego City. Młoda utalentowana prawniczka Joy Stephens spada z tarasu widokowego, z kilkunastu metrów na marmurową posadzkę.

Czy skoczyła? Czy może spadła? Czy odzyska przytomność? Czy to nieszczęśliwy wypadek,

czy próba samobójstwa? Czy ,,joy" zawsze oznacza radość?

Satyra na współczesne życie w biurze prawniczym, z kilkunastogodzinnym dniem pracy, olbrzymim stresem, tragikomicznymi rytuałami, flirtami i konfliktami ,ale również do bólu prawdziwy obraz życia współczesnych trzydziestokilkulatków.

Jonahan Lee to ważny nowy głos prozy brytyjskiej.

,,GUARDIAN"

Jonathan Lee urodził się w 1981 roku i mieszka w Londynie. Porzucił pracę w kancelarii prawniczej, gdy jako absolwent prawa poznał mordercze reguły funkcjonowania w londyńskim City. Jego pierwsza powieść "Who is Mr Satoshi?" zdobyła wiele nagród, autora okrzyknięto jednym z ,,najwybitniejszych nowych powieściopisarzy brytyjskich".

Informacje dodatkowe o Joy:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2014-01-15

Kup książkę Joy

Joy - opinie o książce

Avatar użytkownika - Azzmon
Azzmon
Przeczytane:2016-01-13, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książek 2016, Przeczytane,
Gorzka satyra na dzisiejsze życie i pracę w korporacji (w tym wypadku prawniczej). Moim skromnym zdaniem książka doskonale oddaje "duch" dzisiejszej pogoni za pieniądzem i władzą, której na co dzień niestety my sami doświadczamy. Tragikomedia przedstawiona niejednokrotnie dosadnym , ale właśnie tak powinno się obdzierać ze złudnych ideałów dzisiejsze korporacje. Pokazuje też drugie dno i cenę tego wyścigu szczurów: depresję, zdrady, kłamstwa i niejednokrotnie chorobę psychiczną. Tego wszystkiego musi wysłuchać i pomóc zatrudniony przez kancelarię terapeuta. Polecam
Avatar użytkownika - GRZADA
GRZADA
Przeczytane:2014-07-25, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2014, Mam,
Książka smutna. Żyjemy w grupie, ale tak naprawdę każdy osobno. Radości i smutki, relaks i stres, miłość i nienawiść... każdy z nas to przechodzi w swoim życiu i mimo wszystkich prób od innych osób to tak naprawdę głównie od nas zależy jak w danej sytuacji sobie poradzimy. To wszystko opisane w ciekawej formie literackiej.
,,Joy" to powieść niby nieudoskonalona, a jednak bardzo dobra. W dużej mierze przysługuje się temu dobry styl, dobra komedia i ciekawy pomysł. Autor zrobił użytek ze swoich umiejętności oraz idei, i tak właśnie powstała ta książka. Dla niezdecydowanych radzę zastanowić się bardzo dobrze. Być może ta powieść Was czymś zaskoczy. A uwierzcie - to potraci zrobić. Polecam!
Avatar użytkownika - malutkaska
malutkaska
Przeczytane:2014-03-14, Ocena: 4, Przeczytałam, Posiadam, Przeczytane, Sprzedam,
Korporacja - skupisko setek (jeśli nie tysięcy) pracowników, którzy każdego poranka przybywają do wielopiętrowego budynku, by przez kilka lub kilkanaście godzin intensywnie pracować w nadziei na poprawę swojej sytuacji materialnej. Wśród ludzi przemierzających co dzień tę samą drogę z domu do pracy jest Joy, młoda i piękna bohaterka, która postanawia na własną odpowiedzialność zrezygnować z "wyścigu szczurów" i dotychczasowego życia. Czy przyczyn jej samobójczych planów należy szukać w wyczerpującej pracy na rzecz kancelarii prawniczej, czy też problem tkwi w osobistych problemach naszej bohaterki? Tego dowiecie się z najnowszej powieści Johnatana Lee pt.: "Joy". Nie dajmy się zwieść imieniu bohaterki, które sugerować może jej radosne usposobienie. Joy to kobieta pełna kompleksów i narastającej frustracji. Praca, która na początku sprawiała jej przyjemność, teraz jest dla niej przekleństwem. I choć w nieodległej przyszłości pozycja Joy w kancelarii ma ulec zmianie, kobieta nie wierzy już w lepsze jutro. Skomplikowana relacja z Dennisem, mężem Joy, wcale nie ułatwia jej życia. Nagromadzone problemy doprowadzają pewnego dnia do eksplozji, którą czytelnik ma okazję śledzić z dokładnością co do minuty. Na tę wyjątkowo oryginalną powieść składają się nie tylko rozdziały opowiadające nam historię Joy, ale również te, w których o swojej koleżance z pracy lub życiowej partnerce mówią osoby bliskie głównej bohaterce. Zapytacie komu opowiadają o Joy? Otóż zwierzają się oni terapeucie, którym jest każdy czytelnik tej książki. Wertując kolejne strony stajecie się bowiem swego rodzaju spowiednikiem największych sekretów korporacji, które nie mogą wyjść na światło dzienne. Do Was należy ocena atmosfery panującej w kancelarii i dotarcie do przyczyn, dla których Joy postanowiła targnąć się na własne życie. Poradzicie sobie z tym zadaniem? Jeśli tak, to zachęcam do lektury. Obraz stosunków panujących w Kancelarii Hanger, Slyde & Stein niczym nie różni się od układów znanych nam z autopsji. Nieustanna rywalizacja pomiędzy pracownikami, stresujące warunki pracy, niewielka szansa na zawodowy awans i obawa przed reprymendą ze strony przełożonego to środowisko naturalne naszych bohaterów. Johnatan Lee poprzez swoją książkę uświadamia czytelnikom, że ten zamknięty świat wielkich korporacji wcale nie jest rajem. Przeciwnie, ma charakter destrukcyjny i w przypadku słabszych psychicznie jednostek może stać się przyczyną prawdziwej tragedii. Tematyka tak ważna dla każdego pracującego/ poszukującego zatrudnienia za nic w świecie nie powinna umknąć naszej uwadze. W końcu praca w korporacji dotyczy lub może w przyszłości dotyczyć każdego z nas. Grunt to przygotować się na jej skutki uboczne. Takie właśnie "przygotowanie" może zapewnić lektura "Joy", która będzie znakomitą propozycją dla wszystkich zainteresowanych literaturą głęboko osadzoną w rzeczywistości.