JScript .NET - programowanie. Biblia

JScript .NET to nowe, oparte na technologiach obiektowych, wszechstronne narzędzie do budowy aplikacji platformy Microsoft .NET. Wyczerpujące omówienie metod pracy z obiektami i liczne przykłady czynią z niniejszej książki jedyny w swoim rodzaju przewodnik, prowadzący Czytelnika od podstaw języka, architektury obiektowej i specyfikacji UML, aż do kompletnych aplikacji ASP.NET i usług Windows, wykorzystujących bazy danych, ADO.NET i XML.

Poznaj, co różni JScript .NET od języków JavaScript, Visual Basic i C++. Rozpocznij pracę z typami danych, funkcjami, operatorami i innymi podstawowymi elementami JScript .NET. Zadbaj o wydajność, wprowadzając mechanizmy obiektowe. Poznaj tajniki tworzenia usług typu Web Service, Windows Forms i klientów ASP.NET. Połam zęby na analizowaniu kodu i obsłudze błędów. Zapoznaj się z tajnikami architektury obiektowej i translacji diagramów UML Wykorzystaj posiadaną wiedzę do analizowania aplikacji ASP.NET, przeglądającej bazy danych za pośrednictwem ADO.NET. Pójdź dalej -- odkryj zasady pracy usługi Windows, wykorzystującej ADO.NET do przetwarzania plików XML. Dowiedz się, jak przenosić aplikacje ASP na platformę .NET.

Informacje dodatkowe o JScript .NET - programowanie. Biblia:

Wydawnictwo: Helion