Julka. Po pierwsze - uwierz w magię

Tom 1 cyklu Julka i polska Szkoła Magii

Jeśli myślisz, że w Polsce nie ma Szkoły Magii, to jesteś w błędzie.

Na świecie jest ich wiele, a jedna z nich ulokowana została na Warmii. Trafia do niej 16-letnia Julka, dziewczyna, która do tej pory nie potrafiła znaleźć swojego miejsca w życiu, nie ma przyjaciół i nawet kot, który mieszka z nią i jej mamą, niezbyt ją lubi. Dlaczego tak się dzieje? Może dlatego, że dopiero teraz dotarła do miejsca, w którym odkryje swoje powołanie i znajdzie przyjaciół.

Ogromny magiczny talent Julki okazuje się jednak bardzo niebezpieczny, przede wszystkim dla niej, ale zagrożony może być cały świat magów. Julka uczy się, ćwiczy nowe umiejętności, poznaje historię czarodziejów, zwyczaje i prawa, jakimi się kierują. Przyjdzie jej też zmierzyć się nie tylko z wrogim magiem, lecz także ze zwykłą niechęcią i zawiścią, a nawet rodzinnymi tajemnicami.

Informacje dodatkowe o Julka. Po pierwsze - uwierz w magię:

Julka. Po pierwsze - uwierz w magię - opinie o książce

Avatar użytkownika - Violetkove
Violetkove
Przeczytane:2018-07-06, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Zawiodłam się na tej pozycji. Kupiłam skuszona wizją poslkiej szkoły magii, ale całość jakoś do siebie nie pasuje. Wszystko jest napisane zbyt pobieżnie, jakby w pośpiechu. W dodatku w nieco naiwny, infantylny sposób. Akcja dzieje się zbyt szybko, nie da się wciągnąć w fabułę. Zwłaszcza na początku.

Oto nagle przybywa nielubiana przez Julkę ciotka i wywozi ją kilkaset km od domu do szkoły Magii, a Julka reaguje na to co najmniej spokojnie. Nie lubię takiego stylu powieści. Aczkolwiek jest to książka bardziej dla młodziezy, więc może 13-latkom bardziej przypadnie do gustu.

Nie wiem, czy sięgnę po następne części, chociaż lubię czytać serie. Może w następnych częściach autorka się rozkręci? A Julka ogarnie?

Pogromcy nudy
Iwona Wilmowska 0
Okładka ksiązki - Pogromcy nudy

Spokój małego miasteczka burzy nagle plaga niepokojących wypadków. Nikt nie wie, że to zjawisko wykracza daleko poza granice ich miejscowości. Lokalny...

Kandela, Czarny Lew i planeta Kumpligświst
Iwona Wilmowska0
Okładka ksiązki - Kandela, Czarny Lew i planeta Kumpligświst

Zamknijcie oczy i wyobraźcie sobie… jak swe karminowe dłonie wyciągają do Was subtelne mieszkanki Krzaku Róży… jak splecione liany...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis