Kaczogród Carl Barks Miasto złotych dachów i inne historie z lat 1957-1958

Carl Barks (1901-2000) jest powszechnie uważany za najwybitniejszego twórcę komiksów osadzonych w uniwersum Walta Disneya, a także za legendę całego komiksowego medium. To mistrz fabuły i komiksowej narracji. Wymyślił wiele postaci z Kaczogrodu, w tym Sknerusa McKwacza, Diodaka, Braci Be, Gogusia, Granita Forsanta i Johna Kwakerfellera, jak również liczne elementy tego świata - miasto Kaczogród czy skarbiec Sknerusa.

Do inspiracji twórczością Barksa z dumą przyznaje się wielu komiksowych twórców - za swój wzorzec uważa go na przykład Jeff Smith, autor kultowego ,,Gnata", a Will Eisner nazwał go ,,Andersenem komiksów". ,,Kaczogród" Carla Barksa to wyczekiwana przez polskich fanów edycja disnejowskich komiksów tego autora, od jednostronicowych gagów po długie fabuły, nieraz nawiązujących do historii i mitologii. Każdy tom zawiera ponad dwieście stron historii obrazkowych, w większości niewydanych dotychczas w naszym kraju, a także towarzyszące im teksty objaśniające.

Informacje dodatkowe o Kaczogród Carl Barks Miasto złotych dachów i inne historie z lat 1957-1958:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2020-02-26
Kategoria: Komiksy
ISBN: 9788328198166
Tytuł oryginału: Carl Barks Andeby Med to tomme hender og andre historier fra 1957-1958, tom 7

Kup książkę Kaczogród Carl Barks Miasto złotych dachów i inne historie z lat 1957-1958

Kaczogród Carl Barks Miasto złotych dachów i inne historie z lat 1957-1958 - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2020-02-22, Ocena: 5, Przeczytałem,

KACZKI, SKARBY I PRZYGODY

Disnejowskie kaczki jednoznacznie kojarzą się z opowieściami dla dzieci. Jak w każdym gatunku, tak i jednak w tym istnieją wyjątki, które nie tylko spodobają się także dorosłym, ale dla nich będą zupełnie innymi dziełami, wcale nie gorszymi niż dla dzieci, a może wręcz przeciwnie. Jednym z nich są komiksy Carla Barksa, zwanego ojcem kaczek mistrza, który tworzył uniwersalne, ponadczasowe opowieści, po dziś dzień aktualne, pełne głębi i inteligentnego humoru. Co prawda największe jego utwory ukazały się przede wszystkim w pierwszych tomach sygnowanej jego nazwiskiem kolekcji, jednak wciąż kolejne odsłony serii to równie rewelacyjna rozrywka co na początku i warto ją polecić po prostu każdemu.

Sknerus to nie tylko najbogatszy kaczor świata, ale też i niestrudzony poszukiwacz przygód i co ważniejsze skarbów. Teraz jak zwykle pokazuje więc nie tylko swój nos (a właściwie dziób) do interesów, ale i wyrusza na poszukiwania słynnych kopalni króla Salomona, a także w okolice wulkanicznej wyspy, gdzie chce znaleźć czarne perły. Natomiast w „Kopalni pieniędzy” Sknerus stara się bronić swoich pieniędzy przed zakusami Braci Be.

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2020/02/kaczogrod-carla-barksa-miasto-zotych.html

Wierszyki dla dwulatka
Okładka ksiązki - Wierszyki dla dwulatka

Wierszyki dla dwulatka to książka prezentująca dzieciom znane wiersze polskich autorów. Utwory, które wciąż uczą i bawią, zostały dobrane odpowiednio...

Superman Action Comics Nadejście Lewiatana, tom 2
Okładka ksiązki - Superman Action Comics  Nadejście Lewiatana, tom 2

Drugi tom serii ,,Superman Action Comics" laureata Nagrody Eisnera - scenarzysty Briana Michaela Bendisa (,,Daredevil" ,,Ultimate Spider-Man") oraz doskonałego...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis