Kamerdyner

BESTSELLEROWA AUTORKA PONADCZASOWYCH POWIEŚCI

Pochodzą z dwóch różnych światów. Spotykają się w Paryżu.

Olivia całe życie poświęciła karierze. Zmuszona zamknąć ukochaną firmę, decyduje się spełnić swoje marzenie o przeprowadzce do Paryża. Potrzebuje pomocy w urządzeniu nowego lokum i wtedy poznaje Joachima.

Pochodzący z Argentyny Joachim przeniósł się do Europy jako nastolatek. Podczas gdy jego brat bliźniak został w Buenos Aires i wkroczył do mrocznego świata, Joachim postanowił zostać kamerdynerem. Gdy zaczyna pracować dla Olivii, doświadcza lepszego życia. Okazuje się, że tworzą zgraną parę nie tylko w pracy, ale i w życiu prywatnym.

Podczas gdy Olivia próbuje poukładać swoje życie na nowo, świat Joachima rozpada się na kawałki. Wreszcie przeszłość przestaje mieć znaczenie i zaczyna się liczyć tylko tu i teraz.

Informacje dodatkowe o Kamerdyner:

Kamerdyner - opinie o książce

Avatar użytkownika - MagdalenaCzyta
MagdalenaCzyta
Przeczytane:2022-05-29,

Kamerdyner opiekuje się ogrodem, samochodami, kuchnią, dba o ogólny porządek. W przypadku przyjęć przygotowuje nakrycie stołu, obsługuje gości, dbając o ich komfort, dobrą zabawę.
Współczesny kamerdyner to menadżer i asystent rodziny i jej najbliższy powiernik.
Czy wiecie, że nadal istnieją szkoły gdzie można uczyć się tego zawodu.

"Kamerdyner" to powieść obyczajowa o chłopcu pochodzącym z Argentyny, który marzył by zostać kamerdynerem.
Joachim wraz z matką przeniósł się do Europy. Podczas, gdy jego brat bliźniak został w Buenos Aires i wkroczył w mroczny jego świat.
Olivia zmuszona zamknąć swoją firmę, decyduje się na przeprowadzkę do Paryża.
Realizując zlecenie zatrudnia Joachima.
"Kamerdyner" to powieść o dążeniu do spełniania marzeń. O tym, że nieważne skąd pochodzimy, to poprzez swoją determinację jesteśmy w stanie żyć tak by być szczęśliwym.
Między Olivią, a Joachimem rodzi się uczucie, do tego pojawia się jego brat, którego nie widział ponad dwadzieścia lat. W sumie pojawił się na chwilę, tak naprawdę to niewiem co to miało wnieść do książki.
Osoba matki Joachima bardzo mi się spodobała, taka kobieta do rany przyłóż.
Styl autorki bardzo przyjemny, przez co przez książkę płyniemy.
Jest to powieść na jedno popołudnie, lekka i przyjemna obyczajówka.
Czuję się zachęcona, by sięgnąć bo inne książki autorki.

Hotel Vendome
Danielle Steel0
Okładka ksiązki - Hotel Vendome

Porywająca opowieść o tym, jak znów zaufać, i o drugiej szansie na spełnienie marzeń - w świecie pięciogwiazdkowej elegancji, dramatów, tajemnic i radości...

Pocałunek
Danielle Steel0
Okładka ksiązki - Pocałunek

Isabelle ma wszystko - pieniądze i wysoką pozycje społeczną, żyje w luksusie. Brakuje jej tylko miłości. Jej mąż, paryski bankier, jej nie kocha. Isabelle...