Kemping Chałupy 9

CHAŁUPY WELCOME TO!

Zaczynają się wakacje, pierwsi szczęściarze ruszają na zasłużone urlopy.

Czy mogą liczyć na piękną pogodę, miłe towarzystwo i odrobinę zasłużonego spokoju?

A co, jeśli pan z niebieskiej przyczepy okaże się fanem grillowania całą dobę, w łazienkach zabraknie bieżącej wody, a sąsiadka trochę zbyt nachalnie epatuje seksapilem w postaci zbyt skąpego stroju w czerwone kropeczki? Nie można pozwolić, by upragnione dwa tygodnie zmieniły się w koszmar. Trzeba ratować te wakacje za wszelką cenę.

URLOP W PRZYCZEPIE KEMPINGOWEJ - CO MOŻE PÓJŚĆ NIE TAK?

Informacje dodatkowe o Kemping Chałupy 9:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2022-06-01
ISBN: 9788381959919

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Kup książkę Kemping Chałupy 9

Le­że­li, ga­piąc się w niebo i kon­tem­plu­jąc kształ­ty ob­ło­ków.

Narysuj mi brwi niżej, przecież nie będę się cały dzień dziwić.

Kemping Chałupy 9 - opinie o książce

jak na plaży w Mombasa
golców cały tłum
Znów się będą rozbierać
Miss Natura wybierać,
przez wieś przebiegł dreszcz...

Przyznać się kto nuci😂
Pierwszy tydzień lipca dobiega końca. Macie plany wakacyjne, jakieś ciekawe miejsca, które polecacie odwiedzić?

"Kemping Chałupy 9"to zbiór siedmiu opowiadań dobrze znanych autorów.
Przenosimy się na kemping numer 9 w Chałupach. Będziemy grillować, świętować rocznicę ślubu, odkryjemy" martwego"trupa, powspominamy przeszłość, ale przede wszystkim będziemy świetnie się bawić podczas spotkania z bohaterami.
Opowiadania stworzone są idealnie na czas wakacyjnego lenistwa. Łatwa, lekka i przyjemna lektura.
Wśród opowiadań mam swojego faworyta, kto jest ze mną dłużej to zapewne zgadnie nazwisko autora😜
Nawet jeśli nie jesteście fanami antologii polecam serdecznie. Może to być odskocznia od tego co czytacie na codzień, a także okazja do poznania stylu pisarskiego poszczególnych autorów.

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2022-06-23, Ocena: 5, Przeczytałem,

Antologia "Kemping Chałupy 9" to zbiór siedmiu krótszych opowiadać, które napisało siedmioro polskich autorów, znajdziemy tutaj pięć autorek i dwóch autorów.
1. "Hello or Heaven" @renatakosin
2. "Usmarz mi pan śledzia" @katarzynajanus
3. Piracki kemping @joannatekieli
4. "Zbrodnia w szafirze" @martamatyszczak
5. "Lato ze snu" @dorotamili
6. "Zemsta ortyszy" @alekrogoziński
7. "Operacja "C" jak Chałupy" @marekstelar
Przyznaje, że z trzema autorami nie miałam do tego momentu do czynienia, chodzi o Panią Matyszczak i dwóch Panów, ale właśnie za to sobie cenię antologię, że mogę poznawać nowych autorów i ich kunszt.
Bohaterowie tych opowieści postanowili wybrać się na kemping do nadmorskiej miejscowości Chałupy, a tam czeka na nich naprawdę wiele wyzwań i intrygujących sytuacji, które wielokrotnie wywoływały uśmiech na mojej twarzy. Znajdziemy tutaj opowiadania o zabarwieniu kryminalnym, ale również i takie, które wywołują w czytelniku wiele emocji i poczucie nostalgii. Autorzy w bardzo ciekawy i prawdziwy sposób ukazują polskie realia wakacji nad morzem: tłumy, ceny, co akurat w tym przypadku bardzo mi się podobało. Sama za 2 tygodnie wyjeżdżam do Krynicy Morskiej, co prawda nie na kemping, ale jestem bardzo ciekawa co tym razem Nas tam czeka.
Historie tutaj przedstawione są na bardzo wyrównanym poziomie i jestem pewna, że wielu czytelnikom przypadą one do gustu, mi jednak najbardziej utkwiło w pamięci opowiadanie @dorotamilii, uwielbiam jej pióro, pomysłowość i emocje jakie przelewa na papier. Idealna antologia do przeczytania w trakcie podróży na wakacje. Moja ocena 8/10.

Mam zasadę,że jak zacznę czytać już jakąś to ją kończę.Aż tak mnie nie urzekła ale ogółem jest fajna.

Jakie masz oczekiwania myśląc o wakacjach? Wolisz miejsca tetniące życiem, a może odposobnione, ciche, pozbawione tłumów?Chcesz mieć wszystko zaplanowane czy jak niektórzy bohaterowie opowiadań zawartych w tym tomie lubisz niespodzianki. Preferujesz luksus czy prostotę?
Myślę, że ta lektura to nie tylko zetknięcie z tak różnymi bohaterami i ich historiami, ale też okazja do odnalezienia wątków autobiograficznych, wspomnień związanych z podobnymi miejscami, zdarzeniami. Refleksji typu: Jakbym postąpił/-a w tej sytuacji.

Jak co roku od kilku lat, w porze letniej w ręce czytelników wpada zbiór opowiadań od Wydawnictwa Filia. Za sprawą takich książek mogliśmy odwiedzić już Zakopane, Mazury i Bieszczady. Teraz przyszedł czas na kemping! Tym razem autorzy opowiadań skłaniają się bardziej w kryminalną stronę niż romantyczną. Myślę jednak, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Katarzyna Janus, Renata Kosin, Marta Matyszczak, Dorota Milli, Alek Rogoziński, Marek Stelar i Joanna Tekieli. Oto skład autorów, których historie tworzą tegoroczną wakacyjną antologię. Jedni bardziej znani, inni mniej. Każdy wart, by poświęcić mu chwilę uwagi.

Muszę zacząć od tego opowiadania, które skradło moje serce w całości. Chodzi mi o historię spisaną przez Dorotę Milii. Dla Joli pobyt nad morzem to ogrom wspomnień o ojcu. Dziewczyna bardzo za nim tęskni. Nie podejrzewa, że ten urlop zmieni coś w jej życiu.

Cudna opowieść! Aż szkoda, iż taka krótka.

Mamy tutaj również historię o klątwie. Czy ona jeszcze jest aktualna? A może już dawno skończyła się jej ważność? Tak czy inaczej chłopaka odnaleźć trzeba. Malwina zakasuje rękawy i idzie w zaparte.

Są poszukiwania skarbu oraz wujek, który czego by się nie dotknął... wszystko psuje. Czy takie wakacje przekreślają jakikolwiek odpoczynek?

Jest małżeństwo obchodzące kolejną rocznicę ślubu. On pomimo że jest już na emeryturze, kiedy pojawia się kolejna szansa przeprowadzenia śledztwa, nie waha się. Ku niezadowoleniu małżonki...

To i jeszcze więcej czeka w niniejszym zbiorze historii. Na wakacje w każdym miejscu na świecie. Zdecydowanie nie tylko na kempingu. Jest zaskakująco. Szczególnie dla tych, którzy czytali poprzednie antologie. Jest zabawnie i z pazurem. Jeśli romantycznie to przede wszystkim za sprawą Doroty Milii. Spędzicie Państwo z książką przyjemne chwile. Polecam.

Dla mnie osobiście ,,Kemping..." zajmuje najniższe miejsce. Pierwsze mocno trzyma zakopiańska, mazurska i bieszczadzka odsłona.

We współpracy z Wydawnictwem Filia.

Gdyby nie opowiadanie Doroty Milli, ocena byłaby wyższa...
Niestety, język, jakim ta opowieść jest pisana, sprawiła, że męczyłam się w najwyższym stopniu.

Topniejące serce
Joanna Tekieli0
Okładka ksiązki - Topniejące serce

CZY WYJAŚNIENIE SPRAW, KTÓRE MAJA ZEPCHNĘŁA W GŁĄB SWEJ DUSZY, SPRAWI, ŻE ROZTOPI SIĘ LÓD, KTÓRY SKUŁ JEJ SERCE? Maja, samotna matka trzech dziewczynek...

Dom na przełęczy
Joanna Tekieli0
Okładka ksiązki - Dom na przełęczy

JAK TO PIĘKNIE, ŻE W TYCH PODŁYCH CZASACH ZDOŁALIŚCIE OCALIĆ COŚ TAK DELIKATNEGO I DOBREGO JAK MIŁOŚĆ Kiedy Helena i Antoni brali wojenny ślub, nie wierzyli...