Klątwa czarownicy

Trzeci tom trylogii o kuzynach O`Dwyer. Branna O’Dwyer prowadzi sklep „Czarownica z Ciemności” w malowniczej wiosce w irlandzkim hrabstwie Mayo, znanym z prastarych tradycji i legend. Sprzedaje turystom aromatyczne balsamy i eliksiry, a także mydełka i świece, które sama robi. Jest piękną, mądrą, życzliwą światu kobietą, ma rodzinę i serdecznych przyjaciół, ale w jej życiu wciąż brakuje miłości. Branna i Finbar Burke, najlepszy kolega jej brata, kiedyś byli w sobie do szaleństwa zakochani. Lecz choć łączyło ich naprawdę silne, gorące uczucie, równie silne okazało się to, co ich rozdzieliło. Teraz Branna wiedzie samotne życie w swoim uroczym domku pośród kwiatów i ziół, skoncentrowana na pracy, a Fin podróżuje po świecie, by wypełnić pustkę, jaką pozostawiła w jego sercu nieszczęśliwa miłość. Zbliża się jednak chwila, kiedy Branna i Fin, wraz z kręgiem przyjaciół, będą musieli zjednoczyć siły, by walczyć z pradawnym złem, od wieków prześladującym jej rodzinę. Nora Roberts jest autorką ponad 200 romantycznych powieści. Pod pseudonimem J.D. Robb pisze również bestsellerowe kryminały futurystyczne. Wydrukowano ponad 400 milionów egzemplarzy jej książek. „Zaklęty w cień” to druga, po „Siłach ciemności”, część bestsellerowego cyklu romansów.

Informacje dodatkowe o Klątwa czarownicy:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2015-09-08
ISBN: 978-83-8069-082-0
Tytuł oryginału: Blood Magick
Tłumaczenie: Xenia Wiśniewska

Kup książkę Klątwa czarownicy

Klątwa czarownicy - opinie o książce

Avatar użytkownika - Willa871
Willa871
Przeczytane:2016-07-15, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 2016, Romans,
Trzecia część trylogii o kuzynach O' Dwyer także wciągała jak poprzednie części. Śmiem twierdzić, że była z nich najlepsza. Jest zwieńczeniem całej historii walki z czarnoksiężnikiem Cabhanem, który od wieków prześladuje ich ród. Bohaterką tej części jest Branna - siostra Connora. Prowadzi sklep "Czarownica z Ciemności", gdzie sprzedaje własnoręcznie zrobione balsamy, kremy i eliksiry na różne dolegliwości. Mimo, że ma przy sobie przyjaciół i rodzinę, brakuje jej miłości. Przed laty była zakochana bez pamięci w Finbarku, przyjacielu brata. Choć łączyło ich silne uczucie, równie silne okazało się to co ich rozdzieliło. Jednak po latach ich drogi znowu się zejdą. Fin pomoże przyjaciołom stanąć do walki z odwiecznym złem w postaci czarnoksiężnika Cabhana. czy w końcu uda im się go pokonać? W tej części prym zdecydowanie wiedzie Branna, ale i pozostali bohaterowie także często się pojawiają. Stanowią oni nieodzowny element całej historii. Jet mądrą. dzielną i silną kobietą. To ona z całej trójki posiada najwięcej magii i przez cały czas zajmowała się uzdrawianiem, przygotowywaniem eliksirów i układaniem zaklęć, do przepędzenia Cabhana. Brakuje jej jedynie miłości, ale cały czas się oszukuje, że tak nie jest, że jej nie potrzebuje. cały czas walczy z nią. Powrót Fina, z którym kiedyś łączyło ją głębokie uczucie wszystko skomplikuje. Zostali rozdzieleni przez przepowiednie i klątwę, ale teraz muszą się zjednoczyć, żeby w końcu pokonać okrutnego czarnoksiężnika Cabhana. Będzie im bardzo trudno pracować razem, bo mimo lat rozłąki uczucie powróciło. Czy dadzą się ponieść miłości? A może powinni raz na zawsze o sobie zapomnieć? W tej części mamy rozwiązanie całej zagadki. Mimo, że powieść była przewidywalna i tak świetnie się bawiłam czytając ją. można się było przenieść do Irlandii i poczuć ten klimat i magię. Jednego czego było dla mnie za mało to opisów tego "zielonego" kraju. Znowu w książce mamy nawiązanie do celtyckich legend. Widać, że autorka lubi się poruszać w tym temacie. Podsumowując całą trylogię, to podobała mi się. Cała historia okazała się być ciekawa i trzymała w napięciu. Kto czytał Norę Roberts wie, że jej styl jest lekki i przystępny dzięki czemu czytanie jej książek jest prawdziwą przyjemnością. Dla mnie na pewno. Jeżeli ktoś lubi romanse z elementami magii i chce przy tym szuka lekkiej lektury na długie jesienne wieczory, to ta trylogia będzie idealna.
Avatar użytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2016-01-11, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Zwieńczenie trylogii o potomkach Sorchy - Czarownicy z Ciemności z Mayo, którzy podejmują ostateczną próbę rozprawienia się z wrogiem z zamierzchłych czasów - czarownikiem Cabhanem, przyjmującym postać wilka. Mija prawie rok od chwili, w której kuzynka Iona stanęła na progu domu Branny, współczesnej Czarownicy z Mayo, parającej się białą magią i prowadzącą własny sklep z aromatycznymi świecami, miksturami i kosmetykami własnej produkcji. Główną bohaterką ostatniego tomu jest Branna, która po dwóch nieudanych próbach zniszczenia Cabhana z jeszcze większą determinacją poszukuje wskazówek i czarów, które unicestwią zło na zawsze. Po 12 latach w sylwestrową noc odradza się jej związek z Finbarem Burkiem, choć ślad krwi Cabhana w krwi Fina wciąż staje na przeszkodzie ich szczęściu. Praktycznie cała powieść kręci się wokół poszukiwań sposobu na pokonanie sił ciemności, spekulacjach i bogatych ucztach przyrządzanych przez Brannę. W noc rocznicy śmierci Sorchy spełnia się przepowiednia i troje (Branna, Connor, Iona) z trojgiem (Brannaugh, Eamon, Teagan) i troje (Fin, Meara, Boyle) wraz z ich zwierzęcymi przewodnikami (pies, sokół, koń) stają do rozstrzygającej walki z Cabhanem i pokonują mrok za pomocą sporządzonej trucizny i czarów. Książka nie odbiega poziomem od poprzednich ("Siły ciemności" i "Zaklęty w cień"), dzięki czemu jest całkiem przyjemną odskocznią od codzienności, połączenie miłości i czarów idealnie sprawdza się, gdy za oknem deszcz i mrok. Nora Roberts jak zwykle umiejętnie buduje nastrój oczekiwania, a sceny między Finem i Branną są subtelne i romantyczne. Jedyne zastrzeżenie mam do zakończenia! Tyle czekania na wielką walkę ze złem, a tu zaledwie jeden rozdział i brak epilogu, w którym poznalibyśmy losy bohaterów po zniszczeniu Cabhana, a przecież było na co czekać! I mimo że pamiętam jeszcze wcześniejsze przesycone magią trylogie tej autorki i widać w nich pewien schemat (zawsze trzy pary stające do walki ze złymi mocami + szczęśliwe zakończenie), to podczas czytania ani razu nie ziewnęłam z nudy. Dla mnie Nora Roberts pozostaje niedoścignioną Królową Romansu i inni autorzy mogą tylko się od niej uczyć - kreowania bohaterów, tworzenia historii i lekkich dialogów.

No i kończymy sagę o rodzinie O’Dwyer. Trzecia para w końcu zrozumiała, że miłość przenosi może nie góry, ale z miejsca na miejsce, z jednej czasoprzestrzeni do drugiej i pozwala wywołać tak wielkie siły i nadprzyrodzone moce, że potomkowie Sorchy pokonują zło, klątwę i siły ciemności

Avatar użytkownika - zosia2909
rozczytana
Przeczytane:2016-07-13, Ocena: 5, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - mamulka14
mamulka14
Przeczytane:2015-11-14, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam, przeczytane,
Miłosne przysięgi
Nora Roberts0
Okładka ksiązki - Miłosne przysięgi

Parker Brown przemieniła dziecięcą zabawę w ślub w pracę marzeń. Teraz ona jest twarzą „Przysiąg” – to ona zaspokaja wszystkie życzenia...

Nocne kompozycje
Nora Roberts0
Okładka ksiązki - Nocne kompozycje

Maggie Fitzgerald, córkę wybitnej pieśniarki i znanego reżysera, pasjonuje komponowanie muzyki. W krótkim czasie odnosi sukces. Zdobywa wiele nagród i...