Klątwa

Siedemnastowieczny Kazimierz Dolny nawiedza zaraza. Czy żyjąca w nim Regina Zaleska jest czarownicą? Czy wytoczony jej proces doprowadzi ją i jej rodzinę do śmierci?

Między nowym proboszczem a miejskimi dostojnikami zaczyna toczyć się niebezpieczna gra. Stawką jest istnienie tych, których jedynym grzechem jest życie według własnych zasad.

,,Klątwa" to nie tylko pełna magii powieść o tragicznych losach rodziny, która została wciągnięta w procesy o czary, ale głos kobiet, po których pamięć miała być spalona bądź zatopiona.

Fabuła oparta jest na wydarzeniach z 1644 roku, kiedy wielka powódź zalała Kazimierz Dolny oraz procesie oskarżonej o czary zielarki, która stanęła przed sądem z dziewięcioletnim synem. To właśnie chłopiec odgrywa zasadniczą rolę w oskarżeniu matki.

Informacje dodatkowe o Klątwa:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2022-06-15

Tagi: Proza literacka

Kup książkę Klątwa

Klątwa - opinie o książce

"Nie każdą prawdę można spalić na stosie".
~"KLĄTWA" Mai Wolnej to szaleńczo obezwładniającą,a jednocześnie porywająca powieść, która zabiera nas w surowe czasy XV|| - wiecznej Polski.To właśnie tam fikcja literacka przeplata się z prawdziwymi wydarzeniami historycznymi, które miały miejsce w 1644 rok w Kazimierzu Dolnym.Miejscu na terenach którego doszło do wielkiej powodzi oraz palenia kobiet oskarżonych o czary.
~Całą historie poznajemy za sprawą głównego bohatera, księdza Jakuba, który dzieli się z nami brutalną rzeczywistością swojego życia w jego ostatnich chwilach tuż przed powieszeniem.
Jakub opowiada nam intymną historię u boku ukochanej rodzicielki - Reginy, która była zielarką pomagała innym, a później została oskarżona o czary. I tak poznajemy ich przeszłość, tajemnice, sekrety, wielkie uczucia, a nawet grzechy których dopuścili się w nostalgicznych momentach swojego życia.
To tylko część tego z czym przyjdzie zmierzyć nam się w tej historii dlatego po więcej odsyłam do lektury.
~"Klątwa" to przede wszystkim nietuzinkowa, wielopłaszczyznowa, niezwykle emocjonująca i magiczna historia która niesie swój wydźwięk w dziesiątych czasach.Czasach, nadal niekoniecznie przychylnych kobietom.
Gwarantuje wam że cała opowieść zostanie z wami na długo.Polecam J.K.

Pociąg do Tybetu
Maja Wolny0
Okładka ksiązki - Pociąg do Tybetu

Z Warszawy do serca Tybetu. Dziesięć tysięcy kilometrów, dwa kontynenty, pięć przejść granicznych i osiem stref czasowych. W czasach, w których...

Kara
Maja Wolny0
Okładka ksiązki - Kara

Niezwykły monolog młodej kobiety-emigrantki, monolog samotności na autostradzie. W noc swoich trzydziestych urodzin Karolina zwana Karą podróżuje z...