Kobiety Afryki obyczaje, tradycje, obrzędy, rytuały cz. 2

Druga część książki „Kobiety Afryki, obyczaje, tradycje, obrzędy, rytuały", to zdecydowanie książka dla dorosłych. Autor nie szczędzi nam wrażeń i opisów drastycznych scen, nieznacznie tylko złagodzonych w dialogach dzięki empatii dyskutantów, znanych nam już z pierwszej części oraz stosowanych przez nich fachowych medycznych określeń. Odwiedzając szpitale odkrywamy przed Czytelnikiem świat młodocianych prostytutek; ich młody wiek szokuje, chociaż jest tak charakterystyczny dla Afryki. W szpitalach większych ośrodków uniwersyteckich zauważyć można oznaki wielkiego postępu: są instytuty badawcze, pojawia się dobra aparatura do badań diagnostycznych i naukowych. Czytelnik może zaobserwować również pierwsze rozpoznawalne objawy AIDS w Afryce.

Informacje dodatkowe o Kobiety Afryki obyczaje, tradycje, obrzędy, rytuały cz. 2:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychoskok

Kobiety Afryki obyczaje, tradycje, obrzędy, rytuały cz. 2 - opinie o książce

Avatar użytkownika - agnieszka3201
agnieszka3201
Przeczytane:2015-05-20, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
To książka pełna niezwykłych przeżyć i opisów lokalnej kultury - warto się w nią zagłębić, by poznać choć fragment tego odmiennego, ale jakże fascynującego świata.
Świat porzuconych dzieci
Jadwiga Wojtczak-Jarosz0
Okładka ksiązki - Świat porzuconych dzieci

Książka jest zbiorem reportaży dotyczących życia sierot w byłych republikach sowieckich. Akcja rozgrywa się w Polsce, na Ukrainie, Litwie, Białorusi, Gruzji...