Kochanowo i okolice

Gdzieś daleko w Kochanowie amatorski deathmetalowy zespół Exterminator dostaje propozycję zagrania na dożynkach powiatowych w roli supportu zespołu Kombii. Stawką jest stypendium dla utalentowanych mieszkańców gminy. Główny bohater – Marcyś – fan starego Kombi, początkowo niechętny chałturze, za namową żony decyduje się stawić czoła wyzwaniu, co wywołuje lawinę kompromitujących sytuacji. Hojny mecenas, którym jest wójt, prowadzący przedwyborczą kampanię, wystawia zespół do występów na wiejskich festynach, sugerując zmianę repertuaru. Muzycy stają się lokalnymi gwiazdami, doczekują się naśladowców i fan clubu. Trzymani w szachu przez wójta i własne, niespodziewanie odrodzone ambicje, za wszelką cenę starają się zachować twarz. Czy uda im się ocalić resztki godności i wrócić na drogę mocnego brzmienia?

Informacje dodatkowe o Kochanowo i okolice:

Wydawnictwo: Anakonda
Data wydania: 2013-05-22

Kup książkę Kochanowo i okolice

Kochanowo i okolice - opinie o książce

Avatar użytkownika - sabja
sabja
Przeczytane:2013-06-26, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki- 2013, Mam, Na półkach,
Świetna książka ! Senstymentalna podróż w lata kartek i kolejek, gdzie zdobycie kaset i płyt swoich idoli wymagało nie lada wysiłku. Opowieść o ideałach i o tym jak ich nie stracić. Dobrze się czyta, dialogi są bardzo dobrze skonstruowane i zawierają sporą dawkę humoru. Książka może być też pewnym przekrojem przez ewolucję muzyki samego muzyczego gustu. Zgadzam sie z wydawcą - każdy znajdzie w tej książce coś co go zachwyci, bez względu na to ile ma lat i jaka muzykę kocha.
Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch