Koszmarna cisza

,,To idealna książka dla miłośników kryminałów o skomplikowanej intrydze, trzymająca w napięciu od początku do końca". Radio Bonn

Psychiatra Jan Forstner od dwudziestu trzech lat cierpi z powodu utraty brata. Sven przepadł bez śladu w zagadkowych okolicznościach. Pozostało po nim tylko nagranie na dyktafonie, który chłopcy mieli przy sobie tragicznej nocy. Na kasecie Sven wypowiada krótkie zdanie, a potem następuje cisza. Od tego czasu Jana męczą go koszmary...

Po latach dorosły Jan przeżywa załamanie nerwowe, spowodowane rozpadem małżeństwa i utratą pracy, i postanawia wrócić do rodzinnego miasta. Tam pomocną dłoń wyciąga do niego dyrektor kliniki psychiatrycznej i proponuje mu etat.

Wkrótce Jan staje się świadkiem samobójstwa. Razem z dziennikarką Carlą Weller trafia na ślad dramatycznych zdarzeń, które rozegrały się w murach kliniki. Zdarzeń, które miały bezpośredni związek z jego przeszłością.

,,Fascynujący styl Dorna gwarantuje opowieść, którą czyta się jednym tchem, oraz gęsią skórkę w trakcie lektury. Dorn należy bez wątpienia do gwiazd niemieckiej literatury kryminalnej".  Kultur-Bildung-Bibliothek

Informacje dodatkowe o Koszmarna cisza:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2015-06-10

Kup książkę Koszmarna cisza

Koszmarna cisza - opinie o książce

"Czy dlatego uznajemy, że coś stało się przypadkiem, bo nie potrafilibyśmy znieść myśli, że mogłoby być inaczej?" Znakomity thriller o radzeniu sobie z trudną przeszłością, z rodzinnymi tajemnicami. W tle trochę historii - nawiązania do II wojny światowej, pojawia się także obraz powojennych Niemiec, jeńców radzieckich oraz lata osiemdziesiąte XX wieku. Dość istotne znaczenie dla fabuły ma też autentyczna postać Friedricha Jurgensona i jego próby nagrywania głosów zmarłych (ciekawa postać, warto poszukać o nim więcej informacji). Wulf Dorn skonstruował świetną intrygę - książkę czytałam z zapartym tchem i prawie domyśliłam się, kto jest winny;) Kilka samobójstw, niewyjaśnione i dziwne wypadki, w tle klinika psychiatryczna, zbrodnie sprzed lat - polecam fanom thrillerów!
Avatar użytkownika - anikirax
anikirax
Przeczytane:2017-03-01, Ocena: 4, Przeczytałam,
Po drugiej stronie jaźni
Wulf Dorn0
Okładka ksiązki - Po drugiej stronie jaźni

Mroczny thriller psychologiczny, który z hipnotyczną siłą wciąga czytelnika w czeluście ludzkiej psychiki. Autor wie, jak wziąć czytelnika za mokrą...