Kroniki tej jedynej (#2). Z krwi i kości

Trzynaście lat temu katastrofalna pandemia, nazywana apokalipsą, zabiła miliardy.

Dla tych, którzy przetrwali, to szansa na stworzenie nowego świata. Jednak apokalipsa nie była zwyczajnym wirusem. U części ocalałych obudziła dziwne moce - potrafią uzdrawiać, wyrządzać szkody, a nawet przewidywać przyszłość.

Fallon Swift nie zna dawnego świata - lecz jej przeznaczeniem jest ukształtować ten nowy. Dorastała na spokojnej farmie z trójką braci, chroniona przed zagrożeniami przez mamę i ojczyma.

Teraz musi ich opuścić i nauczyć się walczyć. Fallon jest nie tylko potężną ,,Niesamowitą" - ma również do odegrania decydującą rolę w nadchodzących krwawych bitwach. Szykuje się wojna pomiędzy dobrem i złem, a Fallon - młoda, twarda, nieustępliwa - musi być gotowa.

Ciąg dalszy bestsellerowego Początku, oszałamiająca powieść o miłości, wojnie, rodzinie i magii jest porywającą i szalenie satysfakcjonującą kontynuacją nadzwyczajnej trylogii ,,Kroniki tej jedynej".

Informacje dodatkowe o Kroniki tej jedynej (#2). Z krwi i kości:

Wydawnictwo: Edipresse Książki
Data wydania: 2019-04-24

Tagi: Opowieści obyczajowe i rodzinne dla dzieci i młodzieży

Kup książkę Kroniki tej jedynej (#2). Z krwi i kości

Kroniki tej jedynej (#2). Z krwi i kości - opinie o książce

Avatar użytkownika - Dagus93
Dagus93
Przeczytane:2019-04-28,

Autorkę pewnie tak samo jak i ja kojarzycie bardzo dobrze! Ja jednak po raz pierwszy spotkałam się z jej książką z gatunku fantastyki i muszę powiedzieć, że nie zawodzi jak zawsze! Książka "Z krwi i kości", to tak naprawdę druga część cyklu o nazwie "Kroniki tej jedynej". Pierwsza część, czyli "Początek" miała swoją premierę w czerwcu ubiegłego roku i ja jej nie czytałam! Mimo to w książce w ogóle się nie gubiłam i uważam, że spokojnie możecie do niej podejść i zobaczycie, że nie ma z tym żadnego problemu.
W tej części jesteśmy po Apokalipsie jaka miała miejsce już trzynaście lat temu i widzimy jak powoli i mozolnie odbudowuje się świat i jak walczą między sobą poszczególne grupy. Wszystko toczy się głównie wokół dziewczynki o imieniu Fallon, która według przeznaczenia jest "niesamowitą". To ona ma władać i pomóc w odbudowaniu nowego świata. Autorka krąży między postaciami i w tej książce jest ich naprawdę sporo. Każda osoba ma jednak swój unikalny charakter i uważam, że została bardzo dobrze wykreowana. Mnie książka wciągnęła. Lekko się ją czytało, ale zdecydowanie miała też te mocniejsze i przerażające momenty. Wszystko jednak ładnie i dobrze wyważone, dzięki czemu bardzo mnie wciągnęła i chciałabym sięgnąć po jej kolejną część.
Myślę, że fani fantastyki będą z niej zadowoleni. Sporo się tutaj dzieje i mimo dość "uniwersalnego" pomysłu na fantastykę, to ta książka zdecydowanie ma coś w sobie! Do tego uwielbiam styl pisania autorki! Jest lekki i wciągający!

W końcu dotarałam do drugiej części cyklu: Kroniki Tej Jedynej.

Tym razem przeczytamy jak Fallon Swift przygotowuje się do swojej roli ocalenia świata przed ciemnością. Podobnie jak w Harrym Potterze pojawiają się magia, fantastyka, dziwne zwierzęta, elfy, ale jest też nauka, przyjaciele, rodzina, czyli wartości o których warto pamiętać. Czy młodej wojowniczce uda się dokonać wielkich rzeczy? Czy światło pokona ciemność? O tym wszystkim dowiecie się z kart tej powieści.

Klucz światła
Nora Roberts0
Okładka ksiązki - Klucz światła

Nora Roberts w mistrzowski sposób potrafi łączyć wątki romansowe, sensacyjne i przygodowe. Jej trylogia ?Klucze? przenosi nas w osobliwy świat magii, iluzji...

Skarby przeszłości
Nora Roberts0
Okładka ksiązki - Skarby przeszłości

Powieść łącząca współczesną historię miłosną oraz kryminalne zagadki przyszłości. Jest opowieścią o oszustwie i mrocznych tajemnicach, o silnych kobietach...