Kulki mocy i podziemne superbohaterki

Wiosną na działkach wszyscy się krzątają. Działkowicze, ich wnuki, takie jak Fela, ale też zwierzęta, ptaki, owady i robaki.

Fela jest już w zerówce i dużo wie, ale z dziadkiem zawsze znajdzie się jeszcze coś do odkrycia. Na przykład... czym się różni kompot od kompostu? I dlaczego dziadek mówi, że o ile kompot to zdrowie, to kompost to prawdziwy skarb?

Dziś Fela poznaje na tętniący życiem kompost i jego niesamowitych mieszkańców - dżdżownice, które zmieniają resztki jedzenia w nawóz.

Prawdziwe superbohaterki!

Informacje dodatkowe o Kulki mocy i podziemne superbohaterki:

Wydawnictwo: Literatura
Data wydania: 2023-03-30
ISBN: 9788382081695

Kup książkę Kulki mocy i podziemne superbohaterki

Kulki mocy i podziemne superbohaterki - opinie o książce

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2023-08-04, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Fela, główna bohaterka, to sześcioletnia, rezolutna dziewczynka, która uwielbia pomagać dziadkom w ogrodzie.

Fela mieszka w bloku, naprzeciw którego mieszkają dziadkowie. Po odczytaniu tajnego znaku od babci (czyli zielonego ręcznika na balkonie), biegnie do dziadków by pójść z nimi na działkę ROD.

Tam dowiaduje się czym jest kompost, który jeszcze rok temu myliła z kompotem i jak bardzo jest on potrzebny by znów móc jeść pyszne warzywa z ogródka babci. Dziewczynka pomaga dziadkowi przygotować grządki pod uprawę roślin, właśnie z użyciem kompostu. Przy okazji poznaje podziemne superbohaterki, czyli dżdżownice, którym to zawdzięcza żyzną ziemię.

Po ciężkiej pracy przychodzi czas na coś słodkiego. Tym razem babcia przygotowała kulki mocy z daktyli, orzechów laskowych i kakao. Fela już wie do czego może przyrównać kompost! To przecież kulki mocy dla roślin!

To piękna książka, napisana w sposób jasny dla małych czytelników i interesujący dla tych większych. Przybliża zagadnienia związane z przyrodą i uprawą roślin a zwłaszcza pierwsze kroki by cieszyć się własnymi zbiorami w przyszłości.

To książka z morałem!
Historia Feli i dziadka pokazuje czytelnikom, jak bardzo niesamowita jest natura o ile tylko człowiek pozwoli jej działać po swojemu. Oraz jak wiele zależności i korelacji jest w przyrodzie. A dokładniej dziadek tłumaczy Feli, że dzieląc się resztkami pokarmu z dżdżownicami otrzymujemy żyzną glebę, dżdżownice znów są pokarmem dla ptaków, a te raczą nas swym pięknym śpiewem.

Krótko mówiąc "... świat jest lepszy, kiedy dzielimy się z innymi..."

Gang Mocniaków. W zdrowym ciele wody wiele!
Paulina Płatkowska0
Okładka ksiązki - Gang Mocniaków. W zdrowym ciele wody wiele!

Prawidłowe żywienie to odpowiednie podejście do codziennego wyboru produktów spożywczych i ich urozmaicanie. Ma ono ogromny wpływ na rozwój preferencji...

Gang Mocniaków. Miej olej w głowie i w całym sobie!
Paulina Płatkowska0
Okładka ksiązki - Gang Mocniaków. Miej olej w głowie i w całym sobie!

Biedronka i weseli bohaterowie Gangu Mocniaków zapraszają Cię do wspólnej lektury, pełnej bajkowych historii, kolorowych ilustracji i interesujących ciekawostek żywieniowych....

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis