KWIATY ZŁA: TOM 2

Choć chłopak jest nad wyraz wrażliwy, nie wybija się na tle rówieśników. Kocha się w swojej koleżance z klasy, pięknej Nanako Saeki, ale nic nie robi z tym uczuciem.
Pewnego dnia pod wpływem impulsu i nadarzającej się okazji zabiera strój gimnastyczny Saeki! Dziewczyna zgłasza kradzież, a klasę obiega plotka o zboczeńcu przywłaszczającym sobie garderobę dziewcząt. Ogarnięty rozterkami moralnymi oraz wyrzutami sumienia Takao postanawia, że musi zapomnieć o całej sprawie. Nie będzie mu to jednak dane, ponieważ pojawia się świadek jego występku!
Nakamura, klasowa dziwaczka i outsiderka, obiecuje dochować tajemnicy, jednak za pewną cenę…
Takao wkracza w świat skąpany w szaleństwie, pełny brudnej szarości,
mrocznej czerni i łagodnej bieli. Dokąd zaprowadzi go relacja z niestabilną Nakamurą? Czy jego krucha psychika jest gotowa na następstwa tej znajomości i nadchodzące zmiany?

Informacje dodatkowe o KWIATY ZŁA: TOM 2:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2024-04-26, Ocena: 4, Przeczytałem,

KWIATY ZŁA KWITNĄ

No i drugi tomik ,,Kwitów zła" pojawił się na rynku i w sumie jedyne zastrzeżenie, jakie mam wobec serii, że ta część nie jest tak gruba, jak poprzednia, że jednak nie mamy tego wszystkiego w trzech tomach, a w pięciu. Bo jednak fajnie byłoby mieć to szybciej w całości i to w takich grubaskach. Ale jest, jak jest i fajnie jest, bo nadal nie są to cieniutkie tomy, a tempo wydawania nie pozwala nam zapomnieć, co było poprzednio. A zapominać nie warto, bo to świetna opowieść, którą czyta się jednym tchem. I to jak czyta. Wiadomo, nie dla każdego to seria, bo rzecz dla starszych, przesiąknięta depresyjnym klimatem, znęcaniem się fizycznym i psychicznym, psychologią i erotycznym napięciem, choć erotycznie w zasadzie dzieje się niewiele (acz w tym tomie więcej). Ale robiąca duże wrażenie.

Życie Takao się zmieniło. Po brzemiennym w skutki wypadzie w góry, który skończył się dla niego odkryciem prawdy o jego czynach przez jego bliskich, sytuacja w domu staje się coraz chłodniejsza. Tak samo w szkole. Coraz dziwniejsze zachowanie chłopaka zastanawia jego znajomych, jego dziewczyna od miesiąca nawet nie może liczyć na jego zainteresowanie, chodzą plotki, że zerwali, choć jeszcze to nie nastąpiło, a z Sawą to już w ogóle jest gorzej, niż dotąd, choć ich relacja była specyficzna. I wtedy chłopak w końcu postanawia podjąć decyzję, która może zmienić wszystko. Tylko co z niej wyniknie?

KWIATY ZŁA: TOM 1
Shuzo Oshimi0
Okładka ksiązki - KWIATY ZŁA: TOM 1

Takao Kasuga jest molem książkowym, a jego ulubiona poezja to tomik utworów Baudelaire’a pod tytułem Kwiaty zła”.Choć chłopak jest nad wyraz...