Legendy Podlasia

Podlasie to magiczne miejsce. Mało jest regionów w Polsce, które byłyby tak przepełnione folklorem jak północny wschód naszego kraju. Na każdym rozwidleniu dróg duch, w każdej dziupli diabeł a niemal wszystkie ruiny nawiedzane przez tajemniczą kobiecą postać w zwiewnej szacie? Niekoniecznie. Ta książka stanowi zbiór autentycznych legend z różnych rejonów ziemi podlaskiej. Co ciekawe - każda legenda dotyczy konkretnego i realnie istniejącego miejsca. Dociekliwy czytelnik może udać się w pasjonującą podróż toczącą się nie tylko w fikcyjnym świecie i odwiedzić miejsca opisane w książce. Smak legend czytanych w domowym zaciszu jest jednak równie słodki. Dają one bowiem szansę cofnięcia się w czasie - do opowiadań naszych dziadków i babć. Do opowiadań, które raz nas bawiły a innym razem jeżyły włosy na głowie. Ten baśniowy klimat pogłębiają znakomite ilustracje pozwalające jeszcze lepiej poczuć klimat przekazywanych z ust do ust opowieści o nawiedzonej studni, magicznym lesie czy też przeklętym uroczysku, na które lepiej się nie zapuszczać po zmroku. Zasiądźmy zatem do lektury i przenieśmy się w świat legend.

Informacje dodatkowe o Legendy Podlasia:

Legendy Podlasia - opinie o książce

Avatar użytkownika - Olena
Olena
Przeczytane:2015-10-16, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki - 2015,
Nie wiem jak można tak zdławić ducha opowieści. Ni to baśnie, ni relacje historyczne, w dodatku naszpikowane anegdotkami przyrodniczymi. Przede wszystkim zabrakło klimatu i zdolności bajania. Wyszło sucho, monotonnie, nieciekawie, mało charakterystycznie, na tak zwane "jedno kopyto". Poszczególne historie, bezbarwne i monotematyczne, zlewały się w jedno, a ostatnią rzeczą, o jakiej może pomarzyć autor tego zbiorku, to zainteresowanie czytelnika. Dobry lek na bezsenność.