Lekcja religii 4. Dialog międzyreligijny. Książka z płytą DVD

Seria filmów edukacyjnych, przygotowanych we współpracy z kanałem Religia TV. Filmy są doskonałą pomocą w przeprowadzeniu katechezy zarówno szkolnej, jak i parafialnej. Poziom prezentowanych w nich treści jest odpowiedni dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Filmy oraz oparte na nich scenariusze lekcji przybliżają sylwetki założycieli najważniejszych religii; pokazują, jak wyznawcy każdej z nich – judaizmu, chrześcijaństwa, islamu i buddyzmu – pojmują Boga i pod jakimi imionami Go wzywają. Przybliżają wyznania wiary przyjmowane w każdej z tych religii.

To ważna multimedialna pomoc dla katechezy młodzieży starszej oraz katechezy dorosłych. Sądzę, że jako taka będzie dobrze przyjęta zarówno przez nauczycieli i katechetów, jak i przez katechizowanych. (ze Wstępu abpa Kazimierza Nycza)

Tytuły wchodzące w skład serii:
Lekcja religii 1. Sakramenty
Lekcja religii 7. Maryja
Lekcja religii 8. Okres Wielkanocny
Lekcja religii 9. Święta żydowskie
Lekcja religii 10. Ekumenizm

Informacje dodatkowe o Lekcja religii 4. Dialog międzyreligijny. Książka z płytą DVD:

Wydawnictwo: Święty Wojciech
Data wydania: 2011-11-08
Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 978-83-7516-409-1

Kup książkę Lekcja religii 4. Dialog międzyreligijny. Książka z płytą DVD

Lekcja religii 4. Dialog międzyreligijny. Książka z płytą DVD - opinie o książce

Polska. Praktyczny przewodnik
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Polska. Praktyczny przewodnik

Przewodnik ten to praktycznie podana wiedza o naturze, kulturze, pomnikach przyrody i cywilizacji, historii, sztuce, zabytkach oraz informacje do natychmiastowego...

Słownik francusko-polski, polsko-francuski z rozmówkami
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Słownik francusko-polski, polsko-francuski z rozmówkami

Słownik francusko-polski, polsko-francuski z rozmówkami jest jednym z serii słowników dwujęzycznych z rozmówkami. Słownik jest szczególnie polecany osobom...