Liczby. Piszę i zmazuję. Kapitan Nauka

Piszę i zmazuję. Liczby (3-6 lat) to bogato ilustrowany zestaw zabaw (książka + karty ścieralne + flamaster) do nauki cyfr i liczb, który rozwija umiejętność liczenia oraz wspiera rozwój grafomotoryczny. Dzięki kolorowym łamigłówkom i zadaniom graficznym przedszkolaki uczą się poprawnego kierunku pisania liczb oraz doskonalą umiejętność przeliczania przedmiotów i rozwiązywania prostych działań arytmetycznych. Rozwijają przy tym również zdolność do koncentracji i myślenia logicznego.

Do samodzielnej zabawy i nauki

Zestaw zabaw Piszę i zmazuję. Liczby zawiera różnorodne zadania wspierające kompetencje matematyczne oraz przygotowujące do nauki pisania. Dziecko rozwija swoje umiejętności, malując kolorowanki, przechodząc przez matematyczne labirynty, bawiąc się szyframi, dekodując drogę w poszukiwaniu ukrytego skarbu oraz wykonując działania na dodawanie i odejmowanie w zakresie 1-10. Dzięki zadaniom graficznym przedszkolak ćwiczy koordynację oko-ręka, orientację przestrzenną oraz precyzję ruchów dłoni.

Książeczka zawiera różnorodne, fabularyzowane zagadki kształtujące myślenie matematyczne. Odpowiednio dobrane ilustracje, odnoszące się do najbliższego otoczenia dziecka, ułatwiają stawianie pierwszych kroków w świecie cyfr i liczb.

Uzupełnieniem książeczki są kolorowe, dwustronne karty ścieralne, na których znajduje się aż 60 zadań do rozwiązania. Rozpoczynają się od łamigłówek rozwijających umiejętność rozpoznawania liczb wśród innych symboli oraz ćwiczących rękę w rysowaniu prostych szlaczków. Kolejne karty służą nauce pisania liczb od 1 do 25. Dołączony do zestawu flamaster pozwala na zmazywanie i wielokrotne rozwiązywanie zadań.

Rozwój

grafomotoryka, nauka liczenia, dodawanie i odejmowanie, myślenie logiczne

W serii również

Piszę i zmazuję. Litery (3-6 lat)

Informacje dodatkowe o Liczby. Piszę i zmazuję. Kapitan Nauka:

Wydawnictwo: Edgard
Data wydania: 2021-07-14
Kategoria: Inne

Tagi: Materiały edukacyjne Edukacja - matematyka nauki ścisłe i technika Dzieci od ok. 3 lat

Kup książkę Liczby. Piszę i zmazuję. Kapitan Nauka

Mia i Ja. Magiczna księga (#8). Sprytny plan
Okładka ksiązki - Mia i Ja. Magiczna księga (#8). Sprytny plan

Mia i ja. Magiczna księga" to podróż do świata magii - gdzie razem z Mią dziewczynki mogą rozwiązywać zagadki, grać w gry planszowe i kolorować obrazki...

Książeczka z obrazkiem na drewnie - Św. Rodzina
Okładka ksiązki - Książeczka z obrazkiem na drewnie - Św. Rodzina

Obrazek do powieszenia na ścianie(tradycyjnie błogosławieństwo domu wiesza się blisko drzwi wejściowych) z tekstem błogosławieństwa dla mieszkańców,...