Lód

EKSKLUZYWNE WYDANIE JEDNEJ Z NAJWAŻNIEJSZYCH POLSKICH KSIĄŻEK OSTATNIEGO ĆWIERĆWIECZA, KTÓRĄ POKOCHALI MIŁOŚNICY LITERACKIEJ PRZYGODY, POBUDZAJĄCEJ INTELEKT I WYOBRAŹNIĘ, ZMIENIAJĄCEJ NASZ POGLĄD NA RZECZYWISTOŚĆ.

Akcja Lodu toczy się w alternatywnej rzeczywistości, gdzie pierwsza wojna światowa nigdy nie wybuchła, jest rok 1924 i trwa Belle Époque, a Królestwo Polskie pozostaje zamrożone pod władzą cara. Warszawę skuwa lód - w środku lata burze śnieżne zasypują drogi. Lute, nieziemskie anioły Mrozu, spacerują ulicami miast, zamrażając prawdę i fałsz... Benedykt Gierosławski, zdolny matematyk i niepoprawny hazardzista, na zlecenie carskiego Ministerstwa Zimy zostaje wysłany Ekspresem Transsyberyjskim do skutego lodem Irkucka, skąd ma wyruszyć na poszukiwanie swojego ojca, podobno potrafiącego porozumiewać się z lutymi.

KSIĄŻKA XX-LECIA RANKINGU ,,POLITYKI", WYRÓŻNIONA NAGRODĄ KOŚCIELSKICH I EUROPEJSKĄ NAGRODĄ LITERACKĄ.

,,Nasze kłamstwa więcej o nas zdradzają niż prawda najprawdziwsza. Kiedy mówisz o sobie prawdę - prawda to jest to, co ci się rzeczywiście przydarzyło: twój wycinek historji świata. I przecież nie masz, nie miałaś nad nim żadnej kontroli. Większość tego, co nam się przydarza, jest dziełem przypadku. Kłamstwo natomiast w całości pochodzi od ciebie, nad kłamstwem posiadasz kontrolę zupełną, zrodziło się z ciebie, tobą się karmi i tylko ciebie opowiada. W czym więc odkrywasz się bardziej: w prawdzie czy w fałszu?"

Obecne wydanie Lodu - w nowej szacie graficznej i w większym formacie - jest jedynym dostępnym na rynku. Poprzednie edycje tej słynnej powieści nie będą wznawiane. Zamarzły.

Informacje dodatkowe o Lód:

Lód - opinie o książce

Avatar użytkownika - Ronja
Ronja
Przeczytane:2017-02-07,
Jak żyję, takiej nudy jeszcze nie czytałam. Końcówkę książki, już po Odwilży, można po prostu usunąć, bo jak dla mnie nic nie wnosi w historię właściwą. Tak samo jak 3/4 pseudofilozoficznych wywodów głównego bohatera, bez których czytałoby się książkę dużo lepiej i przyjemniej, a samo opasłe tomiszcze straciłoby na objętości znacznie. Całą książkę odnosiłam wrażenie, że autor próbował zbyt dużo srok za ogon na raz złapać i nie mógł się do końca zdecydować, o czym to ma być (o Historii, o miłości, thriller polityczny, powieść przygodowa, czy diabli wiedzą co) i wyszło z tego pomieszanie z poplątanym.
Niezwykle inteligentna; z oryginalną, stylizowaną narracją; dająca dużo do myślenia; zainteresuje moim zdanie zarówno fizyków (umysły ścisłe) jak i humanistów. Alternatywna wersja historii i ciekawe pomysły związane z prawami fizyki powodują, że stworzony świat pozwala autorowi snuć rozważania, które normalnie należałoby traktować jako abstrakcję.
Avatar użytkownika - Gutek
Gutek
Przeczytane:2015-04-30, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - LikierCzekoladow
LikierCzekoladow
Przeczytane:2011-02-28, Ocena: 3, Przeczytałam,
Extensa
Jacek Dukaj0
Okładka ksiązki - Extensa

SAGA RODZINNA Z CZASÓW OSTATNICH RODZIN POETYCKA PRZYPOWIEŚĆ TRANSHUMANISTYCZNA ODLEGŁA PRZYSZŁOŚĆ JAK BAŚNIOWA PRZESZŁOŚĆ Akcja powieści rozgrywa...

Wroniec. Audiobook
Jacek Dukaj0
Okładka ksiązki - Wroniec. Audiobook

Nowa powieść autora najlepszej książki XX-lecia w znakomitej interpretacji Jana Peszka! Stan wojenny oczami Jacka Dukaja! Wroniec to magiczna baśń...

Za pierwszą kulisą
Mirosława Łukaszewicz