Pojedynek

Tom 4 cyklu Magiczne drzewo

Powieść z bestsellerowej serii Magiczne Drzewo.

Kuki wyczarowuje swego klona, by zastąpił go w nudnych zajęciach. Jednak klon zdobywa magiczną moc i zaczyna pojedynek z prawdziwym Kukim. Tworzy gigantycznego robota, żywe labirynty i zmienia ludzi w dziwne stworzenia. Na niesamowitej wyspie Kuki, Gabi i Blubek muszą stoczyć niebezpieczną walkę. Przygodowa powieść o ogromnym tempie.

Olbrzymie roboty, tajemnicze szachy, armia drapieżnych ryb, które przegryzają mosty i pies, który mówi ludzkim głosem... A obok fantastycznych zdarzeń - świetne postaci młodych bohaterów, autentyczne przyjaźni i konflikty.

Informacje dodatkowe o Pojedynek:

Kup książkę Pojedynek

Pojedynek - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2016-04-14, Wyzwanie - książki dla dzieci 2016,
Za dużo w tym wszystkim Harry'ego Pottera było. Wiadomo, tam tez bohaterowie grali w szachy, by wydostać się z tarapatów, jak tu. na plus opis mrocznej rezydencji rodem z jakiegoś horroru i podróż na pływającym skrawku lądu. Na minus numer z telefonem. Nawet po wyjaśnieniach, jakich udzielił autor, dodając do tego szczyptę nieprawdopodobieństwa rodem z fantastyki, infantylizm i dużą dozę szczęścia ja nadal tego nie kupuję. Zaangażowanie innych kolegów z ich klasy, nawet tych burkliwych i mało sympatycznych było fajnym zabiegiem, poszerzającym ilość dobrze opisanych bohaterów występujących w książce. Tak jak pisałam poprzednio przyjemna książka, przy której można spędzić miło kilka wieczornych godzin i wcale nie żałować, że nie spędziło się ich przed telewizorem.
Avatar użytkownika - patita1990
patita1990
Przeczytane:2015-05-31, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Polecona przez uczniów seria o Magicznym Drzewie potrafiła wciągnąć nawet mnie, mimo skończonych już dawno nastu lat. Odrobina fantazji jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Seria zdarzeń realno-fantastycznych poruszająca i dotykająca bardzo fajnych, wartościowych zagadnień. Uczy w nienachalny sposób, jakie wartości w życiu są ważne, a które możemy sobie odpuścić. Świetna, rozwijająca wyobraźnię seria dla dzieci, młodzieży, a nawet dorosłych. Momentami dla młodszych czytelników zapierająca dech w piersiach, pełna przygód i różnorodnych zdarzeń. Naprawdę warto wzbogacić swoją biblioteczkę o tę serię.
Avatar użytkownika - sara7
sara7
Przeczytane:2014-12-13, Ocena: 5, Przeczytałam,
Moim zdaniem najlepsza z serii. Dobre tempo, ciekawa akcja i humor jakiego innym można pozazdrościć :) Polecam!
Świetna książka dla dzieci i tych młodszych i tych starszych które lubią czytać jak i dorosłych polecam
Świetna książka, i nie szkodzi, że dla dzieci
Uwielbiałam, jak byłam młodsza :). Magiczne opowieści, słuchałam ich jak zaczarowana.

To jest już czwarta część o Kukim, Blubku, Budyniu i Gabi. Kuki jedzie na obóz szachowy, a jego mama przez przypadek wypowiada życzenie, by ten wyjazd był niezwykły. Przez to Gabi i Blubek też jadą na obóz. Kuki znajduje czarodziejskie szachy, które spełniają życzenia i potem znikają. Wyczarowuje swojego klona, który zaczyna robić źle rzeczy. Żeby go pokonać muszą wyczuwać wojownika, który stoczy walkę i pokona Ikuka.

Avatar użytkownika - mirabell3012
mirabell3012
Przeczytane:2018-07-06, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, Przeczytane w 2018 roku,

Zdecydowanie lepsza część od poprzednich dwóch.

Co by tu napisać? Książka była świetna! W dodatku czyta ją się ekspresowo. Naprawdę warto przeczytać.

Avatar użytkownika - 311007Ap
311007Ap
Przeczytane:2018-05-03, Ocena: 6, Przeczytałem,
Berło.
Andrzej Maleszka0
Okładka ksiązki - Berło.

Bohaterowie zdobywają berło, które daje władzę nad ludźmi i przedmiotami. Groźni przestępcy porywają berło, a z nim Idalię i Alika. Tworzą straszliwego...

Magiczne Drzewo. Geniusz
Andrzej Maleszka0
Okładka ksiązki - Magiczne Drzewo. Geniusz

Powieść z bestsellerowego cyklu Magiczne Drzewo Blubek to najgorszy uczeń w szkole. Magiczny przedmiot zmienia go w geniusza. Chłopiec tworzy niesamowite...