Marcelinka. Opowieść dla bardzo wrażliwych dzieci i ich rodziców

SIEDEM OPOWIADAŃ O ROZPOCZYNANIU SZKOLNEJ PRZYGODY, W KTÓRYCH ODNAJDĄ SIĘ WSZYSTKIE DZIECI, TAKŻE TE WYSOKO WRAŻLIWE.

Poznajcie Marcelinkę - bardzo wrażliwą dziewczynkę, która właśnie rozpoczyna pierwszą klasę. Czeka ją mnóstwo znanych każdemu pierwszakowi przygód - nowe miejsca, nauczyciele i koleżanki. A przede wszystkim- cała gama najróżniejszych emocji!

Jak to jest, gdy biała bluzka drapie i trudno w niej wytrzymać? Jak się odnaleźć w klasie, w której nie zna się nikogo? Czy świetna szkolna zabawa może wiązać się z nadmiarem wrażeń i hałasu?

W książce o Marcelince psycholożka Katarzyna Kucewicz w autentyczny sposób pokazuje świat wyjątkowo wrażliwego dziecka, a także wyzwania, które czyhają w pozornie zwyczajnej codzienności. Krótkie opowieści są wsparciem zarówno dla bardzo wrażliwych dzieci, jak i dla ich rodziców czy opiekunów. Czytając o Marcelince, dowiecie się, jak wesprzeć ponadprzeciętnie wrażliwe dzieci i jak pomóc im odnaleźć się w pełnej bodźców szkolnej rzeczywistości. Jak sprawić, by czuły się ze sobą dobrze i umiały czerpać ze swojej wrażliwości. Bo różnorodność jest po prostu ok!

Katarzyna Kucewicz psycholożka, psychoterapeutka. Autorka książek oraz licznych artykułów w czasopismach psychologicznych i lifestylowych, ekspertka w programach telewizyjnych i radiowych. Od lat przygląda się zagadnieniu wysokiej wrażliwości, pracuje z osobami czującymi za bardzo. Z pasją dzieli się swoją wiedzą psychologiczną na Instagramie: @psycholog_na_insta.

Patronat:

AktywneCzytanie.pl

Czytam.pl

ŁadneBebe.pl

Informacje dodatkowe o Marcelinka. Opowieść dla bardzo wrażliwych dzieci i ich rodziców:

Wydawnictwo: Frajda
Data wydania: 2023-05-17
Kategoria wiekowa: 6-8 lat

Tagi: Dzieci od ok. 5 lat

Kup książkę Marcelinka. Opowieść dla bardzo wrażliwych dzieci i ich rodziców

Marcelinka. Opowieść dla bardzo wrażliwych dzieci i ich rodziców - opinie o książce

Avatar użytkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2023-06-05, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Szukacie mądrej i wartościowej książki dla dzieci?

Terapeutka i psycholożka @psycholog_na_insta napisała bardzo ciekawą książkę, która może zainspirować dzieci , ale też dorosłych.
"Marcelinka" to zbiór siedmiu opowiadań o rozpoczynaniu przygody ze szkołą.
Poznajemy 7-letnią Marcelinka, która właśnie rozpoczyna pierwszą klasę. Marcelinka to cicha i wrażliwa dziewczynka. Nie lubi być w centrum uwagi. Autorka zwraca nam uwagę na to jak nowe otoczenie wpływa na dzieci i jaki to dla nich stres, gdy na dzieci czekają nowe wyzwania. Poznajemy świat oczami małej dziewczynki, która poszła do szkoły i musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Emocje jakie czekają na Marcelinkę nie są łatwe. Natłok informacji, hałas sprawiają, że Marcelinka ma mętlik w głowie i ciężko jej skupić się. Autorka w ciekawy sposób pokazuje jak pomóc wrażliwemu dziecku.
Pięknie wydana książka z ilustracjami.
Przypadnie do gustu małym czytelnikom.

Polecam!

BRUNETTE BOOKS

Avatar użytkownika - joseheim
joseheim
Przeczytane:2023-05-15, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2023,

Marcelinka jest wrażliwą, wycofaną i introwertyczną dziewczynką, która idzie do szkoły.

Spodziewałam się dużo więcej po tej pozycji, i moje dziecko najwyraźniej też, bo zaczęło po przeczytaniu płakać "dlaczego tak krótko". Jestem dziwnie pewna, że jest dużo więcej sytuacji około-szkolnych i wpływających na wrażliwe dzieci, które można by przedstawić. Zauważę ponadto, że moje dziecko jest bardzo wrażliwie i wcale nie introwertyczne - więc niektóre przedstawione sytuacje nie bardzo mają do niego zastosowanie. W sumie to trochę jestem rozczarowana, jakby autorka ledwo liznęła temat, zamiast się w niego zagłębić. To dobra pozycja na początek, dla przykładu, ale raczej nie pozwoli rodzicom dzieci wrażliwych przebrnąć przez pierwsze szkolne dni.

Waga z głowy
Katarzyna Kucewicz0
Okładka ksiązki - Waga z głowy

Bez bodyshamingu, bez nierealistycznych porad, ze szczyptą czułej dyscypliny. Prawdopodobnie znasz wiele historii osób, które zrzuciły wagę. Może więc...

Czując każdego dnia - praktyczny workbook dla osób wrażliwych
Katarzyna Kucewicz0
Okładka ksiązki - Czując każdego dnia - praktyczny workbook dla osób wrażliwych

Praktyczny workbook dla osób wrażliwych. Katarzyna Kucewicz, psycholożka i psychoterapeutka, autorka bestsellerowej książki Kobiety, które czują za bardzo...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;