Masz przyjaciela: Jedz, módl się, kochaj w Rzymie

Luca Spaghetti urodził się w Rzymie w roku 1970 i naprawdę tak się nazywa. We wrześniu 2003 roku poznał Elizabeth Gilbert i to spotkanie zmieniło jego życie. Był jej cicerone po Wiecznym Mieście i stał się jednym z najbardziej popularnych bohaterów światowego bestsellera Jedz, módl się, kochaj.

Masz przyjaciela to lekka opowieść o wyjątkowej przyjaźni i spotkaniu dwóch kultur: amerykańskiej i włoskiej. Czytelnik pozna więcej szczegółów spotkania Elizabeth Gilbert z Rzymem i Luką. Będzie wiedział, jakie miejsca warto odwiedzić. Odkryje, że w Wiecznym Mieście nie trzeba się zniechęcać papierowym obrusem i że najlepsze są restauracje w bocznych uliczkach. Dostanie kilka przepisów na typowe rzymskie dania. Weźmie udział w kursie przeklinania po włosku. Otrzyma w darze subiektywną listę muzycznych evergreenów rodem z Ameryki. I zrozumie, na czym polega prawdziwie włoski temperament i typowo rzymska sztuka przesady.

Informacje dodatkowe o Masz przyjaciela: Jedz, módl się, kochaj w Rzymie:

Masz przyjaciela: Jedz, módl się, kochaj w Rzymie - opinie o książce

Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2017-08-08, Ocena: 6, Przeczytałam,

SUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUper:) akurat na wakacje:) o których cały rok marzyłam:)

Avatar użytkownika - borodziejek
borodziejek
Przeczytane:2014-06-25, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
cudna książka, lekko sie czyta, na odprężające wieczory, można poznać trochę Rzymy i USA
Avatar użytkownika - godmyt
godmyt
Przeczytane:2009-01-01, Ocena: 5, Przeczytałam, przeczytane wcześniej,
"Masz przyjaciela" jest bardzo ciepłą książką, pełno w niej humor, muzyki i makronu. Autor wcielając się w przewodnika - oprowadza po licznych miejscach Rzymu. Zdradza różnice między licznymi rodzajami makaronu i stosunku do nich samych Włochów, przy okazji podrzuca kilka przepisów kulinarnych. Opowiada o pokoleniowej wierności jednej drużynie piłkarskiej i o tym jak się kibicuje we Włoszech. Ukazuje Włochów jako naród ciepły, żywiołowy,znający swoja wartość, umiejący racjonalnie podzielić swój czas na korzystanie z przyjemności jakich dostarcza nam życie i na prace. Opowieść znacznie ociepliła wizerunek Liz, który miałam z "Jedz, módl się , kochaj" Bardzo polecam.
Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2018-08-20, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Bardzo ciepła, wzruszająca opowieść o włoskim chłopaku, który w procesie spełniania swoich marzeń staje się bohaterem powieści Elizabeth Gilbert. Piękne opisy Rzymu, prawdziwe tak, jak tylko Włoch potrafi go opisać. Dużo o jedzeniu, trochę o przekleństwach, mnóstwo o uczuciach, wiele o muzyce i piłce nożnej. Dla tych, którzy w Rzymie nie byli, to wielka zachęta do podróży i zwiedzania; ci, którzy już odwiedzili wieczne miasto będą bardzo zadowoleni, odnajdując w książce miejsca swoich wypraw, miejsca ważne, znaczące, wyjątkowe. Nie ma nic lepszego do Włocha, który mówi o swoim kraju z uwielbieniem, trwając w przekonaniu, że nie ma możliwości, że jest na świecie inne miejsce, tak warte odwiedzenia i powrotu. To sprawia, że ta książeczka, chociaż bardzo krótka, naprawdę staje się przyjacielem. Bardzo polecam.

Avatar użytkownika - Morella
Morella