Mechanical Desktop 2.0

Niniejszy podręcznik przeznaczony jest dla początkujących i średnio zaawansowanych użytkowników systemu Mechanical Desktop. Podręcznik powstał na bazie programu Mechanical Desktop 2.0 PL, który jest wiodącą wersją tego oprogramowania w Polsce. Zamieszczono także rozdział prezentujący najważniejsze nowe funkcje programu Mechanical Desktop 3.0 GB.

Książka zawiera zbiór dokładnie opracowanych ćwiczeń, które pokazują działanie poszczególnych funkcji programu, poprzedzonych omówieniem tematu. Szczególny nacisk położono na wyjaśnienie filozofii działania poleceń modelowania bryłowego i powierzchniowego. Lektura niniejszego podręcznika pozwoli poznać zarówno podstawowe polecenia i opcje modelowania pojedynczych części, jak również metodykę przygotowania i obsługi dużych projektów, zbudowanych z wielu podzespołów.

Dużo miejsca zajmują informacje na temat przygotowania, na podstawie modeli przestrzennych, dokumentacji rysunkowej projektu. Podręcznik pomoże w dokładnym poznaniu filozofii działania i możliwości programu, co pozwoli na najbardziej efektywne jego wykorzystanie.

Do książki dołączona jest płyta CD zawierająca wersje demonstracyjne trzech programów pracujących w środowisku Mechanical Desktop: Dynamic Designer Motion - program do prowadzenia analizy kinematycznej projektowanego zespołu MSC/InCheck - program do prowadzenia analizy wytrzymałościowej pojedynczych części maszynowych NC Polaris - program do generowania kodów NC dla frezarek 3-osiowych Wszystkie trzy programy to wersje działające, które pozwolą na zapoznanie się z wybranymi możliwościami specjalistycznego oprogramowania przeznaczonego do pracy na modelach Mechanical Desktop.

Poza powyższymi programami, na płycie znajduje się szereg demonstracji ilustrujących działanie innych programów specjalistycznych.

Informacje dodatkowe o Mechanical Desktop 2.0:

Mechanical Desktop 2.0 - opinie o książce

Inventor. Ćwiczenia praktyczne
Fabian Stasiak0
Okładka ksiązki - Inventor. Ćwiczenia praktyczne

"Ćwiczenia" przeznaczone są dla początkujących użytkowników programu Autodesk Inventor. Ich zasadniczym celem jest przedstawienie sposobu wykorzystania...

Mechanical Desktop 4.0 PL/4.0. Ćwiczenia praktyczne
Fabian Stasiak0
Okładka ksiązki - Mechanical Desktop 4.0 PL/4.0. Ćwiczenia praktyczne

Ćwiczenia zaprezentowane w tej książce stanowią solidną podstawę do samodzielnego rozwijania umiejętności posługiwania się programem. Autor z właściwą...