Miecze i mroczna magia

Przeżyj przygodę dziesięciolecia i zatrać się w antologii najpoczytniejszych autorów fantasy.

Elryk... Czarna Kompania... Majipoor - te słowa elektryzowały kilka pokoleń entuzjastów literatury magii i miecza. Antologia ta przynosi kilkanaście kapitalnych, zupełnie nowych opowieści autorstwa najpoczytniejszych autorów tego gatunku. Historii naładowanych akcją, obfitujących w sarkastyczny humor, przerażające potwory oraz bajeczne skarby i - oczywiście - walki na miecze.

Przeżyj przygodę dziesięciolecia!

Joe Abercrombie * C. J. Cherryh * Glen Cook (z nowym opowiadaniem o Czarnej Kompanii) * James Enge * Steven Erikson * Greg Keys * Caitlín R. Kiernan * Tim Lebbon * Tanith Lee * Scott Lynch * Michael Moorcock (z zupełnie nową opowieścią o Elryku) * Garth Nix * K. J. Parker * Michael Shea * Robert Silverberg (z nową historią o Majipoorze) * Bill Willingham * Gene Wolfe

Informacje dodatkowe o Miecze i mroczna magia :

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2011-11-22
Kategoria: Opowiadania
ISBN: 978-83-7510-693-0
Tytuł oryginału: Swords & Dark Magic
Tłumaczenie: Ewa Hornowska, Tomasz Hornowski

Kup książkę Miecze i mroczna magia

Miecze i mroczna magia - opinie o książce

Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2017-02-13, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2017, fantastyka, SF,
Zestaw różnych opowiadań fantastycznych, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Część jest świetnych, część bardziej stawia na opisówki, co nie każdemu może podjeść.
Czas seriali
autor zbiorowy 0
Okładka ksiązki -  Czas seriali

"Lektura tej książki sprawiła mi niemało satysfakcji. [...] Prawie każdy z esejów plastycznie przybliża opisywany serial, a dodatkowo wszystkie razem pokazują...

Grzeczność nasza i obca
autor zbiorowy 0
Okładka ksiązki - Grzeczność nasza i obca

Książka zawiera opis form i zachowań grzecznościowych z różnych kręgów kulturowych – zwłaszcza tych, które bliskie są Polakowi ze względu na tradycję...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis