Mikołajek. Klub zaginionych traperów

Nad morzem jest strasznie fajnie! Mikołajek i kumple z klubu zaginionych traperów wyruszają na wycieczkę do lasu. Nauka przetrwania to supersprawa! Choć Mikołajek i Fabrycy woleliby tak naprawdę spotkać w lesie niedźwiedzia...

Poznaj nowe przygody Mikołajka i rozwiąż zagadki, które dla ciebie przygotował!

W serii ukazały się:

,,Mikołajek. Sprzedawcy lodów"

,,Mikołajek. Western"

,,Mikołajek. Zdjęcia z wakacji"

Mikołajek to ulubiony francuski bohater wszystkich dzieci. Przygody Mikołajka i jego bandy, autorstwa Renégo Goscinnego i Jeana-Jacques'a Sempégo, śmieszą nas od pokoleń. Komiksowe wydanie to świetne rozwiązanie dla najmłodszych. Wakacyjne opowieści, zagadki i łamigłówki umilą czas i wprowadzą w świat Mikołajka. Komiksy powstały na podstawie kreskówki ,,Fantastyczne lato Mikołajka".

Informacje dodatkowe o Mikołajek. Klub zaginionych traperów:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2023-04-26

Tagi: Publikacje dla najmłodszych książeczki obrazkowe i aktywizujące

Kup książkę Mikołajek. Klub zaginionych traperów

Mikołajek. Klub zaginionych traperów - opinie o książce

Gdzie można wybrać się na wakacje? Od razu wpadają mi do głowy: góry, morze, jezioro, las. Mikołajek, popularny bohater bajek dla dzieci, wybrał się z rodzicami nad morze, gdzie dołączył do klubu traperów. Czyli właściwe będzie przeżywał przygodę leśna, a nie nadmorską. Dobra, już nie kręcę i opowiadam wam o komiksie „Mikołajek. Klub zaginionych traperów” przygotowanego na podstawie kreskówki „Fantastyczne lato Mikołajka”.

Podczas wakacji dzieciaki mają okazje uczyć się sztuki przetrwania. Wraz z instruktorem wyruszają do lasu, a ten próbuje tłumaczyć im, jak zorientować się w terenie, jak czytać mapę, co można zjeść, gdyby musieli spędzić noc w głuszy itp. „Próbuje” jest tu istotnym określeniem, bo młodzi adepci są umiarkowanie zainteresowani tym, o czym opowiada przewodnik. Jedni snują fantastyczne wizje starcia z niedźwiedziem, inni się boją otaczającej przyrody, a jeszcze inni są kompletnie znudzeni tą aktywnością. Prowadzi to do wielu zabawnych sytuacji.

Przednio bawiłam się przy czytaniu tego komiksu. Co prawda mam wątpliwości, co do pedagogicznego wydźwięku ostatniej sceny, kiedy dzieciaki porzucają instruktora, ale fakt jest taki, że publikacja jest przezabawna. Być może pojęcie „traper” będzie obce dzieciom. Możecie mnie poprawić, jeśli się mylę, ale chyba u nas mówi się po prostu myśliwy, bo traperzy kojarzą mi się z Kanadą i USA. Widzę panów odzianych w skóry i czapki z ogonami. Trochę czepiam się tego pojęcia, bo na stronach komiku zostaje przywołany Davy Crockett i młodzi czytelnicy mogą nie zrozumieć, czym i kim bohaterowie się tak ekscytują. Jeżeli to doprecyzujecie, będziecie mieli całkiem fajna opowieść o przygodzie w lesie.

Wydawca określił wiek docelowy jako 6+. Myślę, że to rozsądna granica. Jest to taki wiek, gdzie rozpoczyna się przygodę z samodzielnym czytaniem, a „Mikołajek. Klub zganionych traperów” może skutecznie do tego zachęcać. Krótkie kwestie w tzw. dymkach plus duża rola grafiki – ta komiksowa formuła jest naprawdę wdzięczna. Co do rysunków, to prezentują się bardzo przyjemnie i spełniają swoją rolę, czyli można łatwo z nich odczytać nastroje, emocje bohaterów.

„Mikołajek” to książka chętnie wybiera do czytania dzieciom. Włożenie przygód tego bohatera w ramy komiksu pozwala już „raczkującym” w sferze czytania odbiorcom spotkać się sam na sam z sympatycznym chłopcem. Publikacja „Mikołajek. Klub zaginionych traperów” ładnie się prezentuje. Co prawda sami traperzy to nie jest element naszej kultury, jednak można potraktować książkę jako poznanie nowego tematu lub po prostu skupić się na lekcji przetrwania, jaką odbywają bohaterowie książki.

Avatar użytkownika - zabciaczyta
zabciaczyta
Przeczytane:2023-04-26, Ocena: 5, Przeczytałem,

Mikołajek, kultowy bohater serii, której autorem jest René Goscinny i Jean-Jacques Sempé, od 64 lat bawi młodych czytelników na całym świecie.
Dzięki Wydawnictwu Znak ukazały się komiksowe historyjki, w których możemy poznać nowe przygody tego sympatycznego chłopca. W komiksie pt. "Mikołajek. Klub zaginionych traperów" chłopiec razem z rodziną spędza wakacje w Bretanii. Morskie Skałki to urokliwa miejscowość, gdzie Mikołaj wraz z przyjaciółmi, pod opieką druha Gerarda, uczy się sztuki przetrwania w klubie traperów. Razem z pozostałymi uczestnikami wyrusza na wyprawę do Przylądka Wiatrów. Czy dotrze na miejsce? Jakie wyzwania czekają go po drodze? Sprawdźcie koniecznie! Zapewniam, że będziecie się dobrze bawić.
Świetnie grafiki oraz mała ilość tekstu mobilizują młodszych czytelników do podjęcia prób samodzielnego czytania, a zamieszczone na końcu każdego komiksu zadania i zagadki zachęcają do główkowania.

,,Mikołajek" jest klasykiem literatury dziecięcej.  Jego przygody mamy już w domu w innym wydaniu. Tym razem jednak wydawnictwo Znak Emotikon zaskoczył nas i wydało tę popularną książeczkę w postaci komiksu. Dla nas jest to ostatnio ulubiona forma czytanych książek. Posiadają one wiele, dużych i kolorowych ilustracji, dzięki czemu dziecko nie nudzi się patrząc wciąż na jeden i ten sam obrazek. Historią w nich zawarta jest zarazem ciekawa jak i zabawna.

Mikołajek i jego koledzy pod opieką druha Gerarda uczą się sztuki przetrawia w lesie. Chcą być jak prawdziwi traperzy. Jak się okazuję nie jest to łatwe zadanie. Prawdziwy traperzy nie boją się wyzwań, mają mapę i kompas, nie hałasują i idą o własnych siłach. W lesie bowiem nie ma taksówek. Ale czy na pewno? I jak sobie poradzą w momencie zgubienia kompasu i zniszczenia mapy?
Oprócz krótkiej opowieści, na końcu każdego komiksu znajduje się parę zadań do rozwiązania. Są to szarady, kody, labirynty, wykreślanki i zagadki. Znajdą się tutaj również kawały Mikołajka i ciekawostki. A na ostatniej stronie dzieci mogą sprawdzić swoją rozwiązania.
W serii ukazały się również: ,,Mikołajek. Western" i ,,Mikołajek. Zdjęcia z wakacji"
Książeczki są przeznaczone dla dzieci od sześciu lat, ale myślę, że i młodsze spędzą miło czas z Mikołajkiem i jego kolegami. Bardzo polecam!
[współpraca reklamowa] Wydawnictwo ZnakEmotikon

Mikołajek. Western
Marjorie Demaria0
Okładka ksiązki - Mikołajek. Western

Beznadzieja! Akurat wtedy, gdy mają puszczać film o kowbojach, telewizor się psuje. Mikołajek wpada jednak na kapitalny pomysł! Skoro Gotfryd ma kamerę...

Mikołajek. Sprzedawcy lodów
Marjorie Demaria0
Okładka ksiązki - Mikołajek. Sprzedawcy lodów

Krokiet to gra czy coś do jedzenia? Alcest wolałby to drugie, ale kumple przekonują go, że zabawa jest równie fajna, co jedzenie. Banda Mikołajka potrzebuje...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis