Ministerstwo Nie dla Dam. Tom 1

Wielka Brytania jest w stanie wojny, a brytyjski rządu potajemnie szkoli szpiegów. Odważna i uparta May Wong chce zostać jednym z nich, by móc wrócić do domu, do Hongkongu (i opuścić na zawsze swoją irytującą szkołę Deepdean). Jednak dorośli nie doceniają takich dzieci jak ona i Eric. May i jej przyjaciel postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce. Podstępem trafiają do domu bogatej rodziny Vereyów, ponieważ podejrzewają, że jeden z jej członków jest niemieckim szpiegiem. Tam też poznają Fionę, irytująca i nudną wnuczkę Vereyów, która nic tylko utrudnia im pracę. Jak się okazuje, Elysium Hall kryje się więcej tajemnic, niż May i Eric mogliby sobie wyobrazić.

Informacje dodatkowe o Ministerstwo Nie dla Dam. Tom 1:

Ministerstwo Nie dla Dam. Tom 1 - opinie o książce

Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2024-04-24, Ocena: 6, Przeczytałem,

,,Ministerstwo nie dla dam" to książka dla dzieci w wieku od 9-12 lat. Muszę jednak przyznać, że zaskoczyła mnie i to bardzo.

Autorka zabiera nas do czasów II Wojny Światowej, do Londynu. Poznajemy tam dziewczynkę May Wong, która wraz ze starszą siostrą została w Anglii. Jej rodzice wrócili do Hongkongu. May ma 11 lat i uważa się za szpiega. Pewnego dnia kradnie siostrze kartkę z pewnym adresem, pod który oczywiście udaje się. Tam poznaje chłopca Erica, który jest Niemcem i również znajduje się tutaj z własnej woli. Postanawiają jednak zaprzyjaźnić się i razem trafiają do Elysium Hall. Podobno tutaj ktoś przekazuje informacje dla Niemców. Poznają tam Fionnuali O'Malley, która nie jest przyjaźnie do nich nastwiona. W pierwszych dniach ich pobytu dochodzi do morderstwa. Nie żyje wujek Sidney. Co się stało? Kto go zabił i dlaczego? Tego będzie próbowała dowiedzieć trójka dzieci. Zamienią się w prawdziwych detektywów.

Książka nie jest cienka, ale w ogóle nie czułam ilości jej stron. Od samego początku byłam ciekawa jak będzie wyglądać kryminał dla dzieci osadzony w czasach wojny. I uważam, że bardzo ciekawie to wyszło. Trójka dzieci, która zajmuje się szpiegowaniem, została bardzo dobrze tutaj wykreowana. Są to osoby odważne, zacięte i zadziorne. Zwłaszcza główna bohaterka jest tutaj silną postacią, która wszędzie wejdzie. Jak coś sobie wbie do głowy to musi to zrobić i już. Jest tutaj wiele tajemnic, morderstwo, a w tle huk bomb.

Książka potrafi trzymać w napięciu i dostarcza wielu emocji. Odkrywając wraz z dziećmi tajemnice nie od razu wszystkiego domyśliłam się. Książka na pewno spodoba się małym fanom zagadek kryminalnych i bardzo ją polecam. Już nie mogę doczekać się kolejnego tomu.

Śmiertelne dziedzictwo
Robin Stevens0
Okładka ksiązki - Śmiertelne dziedzictwo

Daisy Wells i Hazel Wong spędzają Święta Bożego Narodzenia w zaśnieżonym Cambridge. Hazel liczy na przytulne biblioteki i herbaciarnie - ale w ponurych...

Bardzo nieczysta gra
Robin Stevens0
Okładka ksiązki - Bardzo nieczysta gra

Daisy Wells i Hazel Wong wracają do Deepdean na kolejny semestr, ale nic nie jest takie jak przedtem. W szkole panuje nowa prefekt naczelna Elizabeth...