Miss Independent

Tom 1 cyklu Miss Independent

„Dziecinko, to zabawne, nie zdajesz sobie sprawy z tego, kim ja jestem”.

Pierwszy tom serii z motywem gorącego romansu biurowego i fenomen Wattpada!
Sophia Cole, dwudziestojednoletnia studentka zarządzania, otrzymuje niepowtarzalną okazję odbycia stażu w International Finance Center, potężnym holdingu finansowym w Nowym Jorku.
Prezesem wielopokoleniowej korporacji jest dwudziestosiedmioletni Bryson Scott, multimilioner, obiekt pożądania każdej kobiety i najbardziej wpływowy mężczyzna w Stanach Zjednoczonych.
Mężczyzna traktuje kobiety przedmiotowo. Nie bawi się w uczucia i zobowiązania. Nikt jednak nie wie, że dla niego to nie jest tylko styl życia. Bryson wykorzystuje seks jak używkę, która pozwala mu zapomnieć o mrocznej przeszłości.
Kiedy na jego drodze staje pyskata, młoda studentka, mężczyzna myśli, że właśnie znalazł kolejną zabaweczkę. Nie ma pojęcia, że ta dziewczyna nie ma zamiaru brać udziału w jego gierkach, dopóki nie będą na jej własnych zasadach.

Informacje dodatkowe o Miss Independent:

Miss Independent - opinie o książce

Avatar użytkownika - mundurowa_czyta_
mundurowa_czyta_
Przeczytane:2021-02-20, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

On - przystojny prezes dużej korporacji, który cieszy się ogromnym powodzeniem u kobiet. Nie bawi się w uczucia i zobowiązania.
Ona - zgrabna, młoda studentka, która trafia na staż do firmy Scotta.
Spodobała mi się jej postać, ponieważ jest silną, niezależną kobietą. Mówiąca wprost co myśli (trochę przypomina mi moja osobę 🙈).
Tych dwoje od samego początku zaczyna łączyć duże pożądanie. Dla Sophie na początku wydaje się to dziwne, ponieważ są z dwóch różnych klas społecznych.
Dlaczego taki wpływowy facet jak on akurat chce jej?
Czy z tak silnej mocy pożądania, namiętności i władzy zrodzi się coś więcej między tą dwójką?
Więcej nie będę Wam zdradzać, ponieważ musicie przeżyć to sami, czytając tą Świetną książkę!
Plusem też są świetnie opisane sceny erotyczne 😈

Podsumowując stwierdzam, że książka zrobiła na mnie duże wrażenie. Od pierwszych stron głowni bohaterowie skradli moje serce. Nie mogę się już doczekać kolejnej części! 🙈
Dodatkowo była to książka inna niż wszystkie przeczytane w ostatnim czasie. Czytając niektóre książki miałam wrażenie, że czytam to samo tylko imiona głównych bohaterów się zmieniają.
Też tak macie? 🤔

Mimo że jest to debiut literacki Joanny Balickiej, nie jest to pierwsza książka jej autorstwa, którą miałam okazję przeczytać.

Nie będę ukrywać, że tamta podobała mi się zdecydowanie bardziej, ale jak doskonale wiemy, debiuty rządzą się swoimi prawami, więc można przymknąć oko na pewne kwestie.

Miss Independent jest historią Sophii Cole, młodej, bo zaledwie dwudziestojednoletniej dziewczyny, której po prostu nie da się nie darzyć sympatią. Poznajemy ją w momencie, gdy jako studentka otrzymała szansę odbycia stażu w prężnie rozwijającym się międzynarodowym holdingu IFC, który ma swoją siedzibę w Nowym Jorku.

Na czele firmy stoi jej prezes - Bryson Scott, który, mimo że pochodzi z bogatej i wpływowej rodziny, wcale nie miał łatwego życia. Po dość mrocznym okresie w swoim życiu, okupionym rozpaczą, depresją i uzależnieniem od narkotyków, wraca do Stanów Zjednoczonych, aby usiąść za sterami rodzinnego biznesu. Stracił matkę, gdy był nastolatkiem, a ojciec wychowywał go twardą ręką, pokazując mu wzorce, które odcisnęły piętno na jego młodzieńczej psychice. Ojciec wpoił mu, że kobiety są jedynie zabawkami, które można wykorzystać i rzucić, ponieważ nie są godne, aby traktować je z należytym szacunkiem.

Wszystko zaczyna się zmieniać, gdy los postanawia postawić na jego drodze nową stażystkę, która jest silna, niezależna i nie boi się wyrażać własnego zdania. Podczas jednego z zebrań, ochrzania Brysona przy współpracownikach, zupełnie nie wiedząc z kim ma do czynienia. Po ich pierwszym spotkaniu pan prezes jest wyraźnie zafascynowany nową pracownicą, która dodatkowo z wyglądu przypomina mu kobietę ze swojej przeszłości.

Postać Sophii od razu zyskała moją sympatię. Jak na swój młody wiek zachowuje się nadzwyczaj dojrzale i racjonalnie. Natomiast Bryson wywoływał we mnie skrajnie mieszane uczucia. Miejscami miałam ochotę wejść do książki i stanąć obok niego, aby zdzielić go czymś ciężkim w łeb. Kreując jego postać, autorka zdecydowanie zafundowała nam prawdziwy rollercoaster, nie pozwalając czytelnikowi na nudę.

Jedyne, do czego mogłabym się przyczepić to chorobliwa zazdrość głównego bohatera, która irytowała mnie za każdym razem oraz przemiana, która nie do końca sprostała moim oczekiwaniom. Jednak należy pamiętać, że jest to pierwszy tom serii wydawniczej, więc mam nadzieję, że dalsze części dostarczą czytelnikowi dobrą rozrywkę. Na co liczę, po zaskakującym zakończeniu tego tomu.

Avatar użytkownika - Ulacech33
Ulacech33
Przeczytane:2021-03-10, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

Polecam gorąco! Czytam sporo książek i śmiało powiem, że to jedna z moich ulubionych.

Avatar użytkownika - Kumbrysia
Kumbrysia
Przeczytane:2021-01-12, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Świetna książka. Sophia i Bryson podarowali mi wiele emocji . Już nie mogę się doczekać kolejnej części. Zakończenie wbilo mnie w fotel .

Poemat letniej tęsknoty
Joanna Balicka0
Okładka ksiązki - Poemat letniej tęsknoty

Kombinować, by przeżyć - tą zasadą dotychczas kierował się Tristan. Jego życie przewróciło się do góry nogami w zaledwie kilka minut po włamaniu, które...

Kontrakt
Joanna Balicka0
Okładka ksiązki - Kontrakt

Romans hate-love z pilotem samolotu autorstwa niesamowitej Joanny Balickiej!Dwudziestopięcioletnia Aurora Grey została stewardessą w elitarnych liniach...