Mleko i miód

„Mleko i miód” to opowieści o miłości i kobiecości, ale też przemocy i stracie. W krótkiej, poetyckiej formie skrystalizowały się pełne cielesności emocje. Każdy z rozdziałów dotyka innych doświadczeń, łagodzi inny ból. Rupi Kaur szczerze i bezkompromisowo ukazuje kobiecość we wszystkich jej odcieniach, cudowną zdolność kobiecego ciała i umysłu do otwierania się na miłość i rozkosz mimo doznanych krzywd.

Informacje dodatkowe o Mleko i miód:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2017-02-27
Kategoria: Poezja
ISBN: 978-83-751-5431-3
Tytuł oryginału: Milk and Honey
Język oryginału: Polski
Tłumaczenie: Anna Gralak

Kup książkę Mleko i miód

Mleko i miód - opinie o książce

Avatar użytkownika - muszkasia
muszkasia
Przeczytane:2017-04-26, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2017, Mam, ulubione,
Piękne, odważne, kobiece...
Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2021-01-21, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Ta pozycja to potwierdzenie na to, że czasami mniej znaczy więcej. To nie jest typowa poezja, a raczej zlepek przemyśleń, emocji i przeżyć, ale ja to kupuję. Mleko i miód dało mi czas na refleksję, miejsce na zachwyt, wzruszenie, a nawet emocje, które musiałam później przetrawić. Wielki plus za trafne ilustracje, które zachwyciły mnie swoją surowością.

Książka została podzielona na cztery części. Każda ma inny motyw. Niektóre wiersze mi się podobały, jednak większość jakoś do mnie nie przemawiała.

Avatar użytkownika - arcytwory
arcytwory
Przeczytane:2018-05-00, Ocena: 5, Przeczytałam, Przeczytane przez A.,

Chyba jestem ostatnią osobą, która pisze o twórczości Rupi Kaur.
Po „Słońcu i jej kwiatach” przyszedł czas na „Mleko i miód”. Tomik podzielony jest na cztery części: cierpienie, kochanie, zrywanie i gojenie. Każdy z nich porusza inną tematykę i łagodzi inny, kobiecy ból. Wiersze brzmią czasem banalnie, ale ich prostota szybciej dociera do czytelnika niż złożone metafory. Skłaniają też do przemyśleń i refleksji. Podejmowane są tematy traumy, molestowania, cierpienia, miłości, powrotów do normalności po zerwaniu. Wiersze są przesiąknięte emocjami.
Nie wszystkie wiersze (a raczej dużo mniej niż w drugim tomiku autorki) przypadło mi do gustu. Jednak znalazłam kilka takich, które naprawdę pokochałam i zapisałam sobie w swoim notesie.
Książka jest manifestem kobiecości. Jest to niezgoda na krzywdę, która jest zapisana w prostej, minimalistycznej formie. Rupi Kaur nazywana jest głosem swojego pokolenia. W „Mleku i miodzie” określa kobietę jako istotę czującą, kochającą.
Myślę, że fenomen tego tomiku wynika z tego, że przekazuje on uniwersalną prawdę. Poezja Rupi Kaur nie jest zakorzeniona w żadnej konkretnej kulturze, z wierszami może utożsamiać się każda z nas. Opisuje problemy związane z miłością i płynącymi z niej rozczarowaniami, z którą spotykają się kobiety, niezależnie od pochodzenia czy wyznawanej religii. Minimalistyczne wydanie, tytuły pod wierszami, grafiki nasuwające tor interpretacji oraz prosty język pozwala na przeczytanie i zrozumienie tej książki nawet poetyckim laikom.
Podsumowując – przeczytałam coś, co przeczytali już wszyscy i to nie był zmarnowany czas. Jednak drugi tomik przypadł mi bardziej do gustu. Według mnie autorka jest w nim dojrzalsza, a po przeczytaniu wierszy częściej mówiłam „o, to o mnie”.

Avatar użytkownika - Alicja_511
Alicja_511
Przeczytane:2018-03-16, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2018,

Książka z wierszami, nad którymi należy się zatrzymać i przemyśleć. Każdy z nich daje do myślenia. Z wielkimi emocjami przeczytałam tą książkę i bardzo mi się podobała.

Avatar użytkownika - niunia5001
niunia5001
Przeczytane:2018-02-11, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2018,

Podobała mi się, wiele ciekawych myśli zapisanych na kartkach, z reguły smutne, ale podobała mi się. Rzadko czytuje tego typu książki,ale nie żałuję, że po nią sięgnęłam! Myślę, że każdy dla odskoczni powinien sięgnąć po taką lekturę.
Czytało się ekspresowo:):):)
Poza tym samo wydanie książki dość ciekawe!
Polecam. (http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4158201/mleko-i-miod/opinia/44515980#opinia44515980)

Ukojenie ze słów
Rupi Kaur0
Okładka ksiązki - Ukojenie ze słów

,,Ukojenie ze słów" to czwarta książka Rupi Kaur. Tym razem poetka prezentuje nam swój sposób na odkrywanie samego siebie. Zebrane w tej książce ćwiczenia...

Słońce i jej kwiaty
Rupi Kaur0
Okładka ksiązki - Słońce i jej kwiaty

„Słońce i jej kwiaty” to tętniące kobiecością utwory o dojrzewaniu i samoświadomości. Rupi Kaur ponownie – lecz z jeszcze większą mocą...