Narzędzia Piekła

Atmosferyczny thriller historyczny. Thornleigh Hall, wyniosłą siedzibę hrabiów Sussex, otacza ponura legenda, odkąd jej dziedzic zaginął, a ród, niegdyś znamienity, skarlał i podupadł… Harriet Westerman, młoda właścicielka sąsiedniego majątku, znajduje okaleczone zwłoki, a przy nich rodowy pierścień Thornleighów. Czy są to doczesne szczątki zaginionego hrabiego? Gabriel Crowther, ekscentryczny uczony-patolog, wydaje się jedynym, który potrafi potwierdzić jej podejrzenia. Jednak energia i temperament Harriet połączone z chłodną logiką i wiedzą Gabriela, mogą nie wystarczyć, by odkryć straszliwą tajemnicę i zapobiec kolejnym zbrodniom…Od arystokratycznych salonów do XVIII-wiecznych prosektoriów, od londyńskich kawiarni i wiejskich gospód do wytwornych wiejskich posiadłości prowadzi swoich niezapomnianych bohaterów tropem wielowarstwowej intrygi. Stylowy, atmosferyczny thriller historyczny Narzędzia piekła to debiut literacki brytyjskiej autorki, która w 2007 wygrała konkurs „Daily Telegraph” na najlepszą powieść. Rewelacyjny debiut, napisany z wykwintną elegancją i niesamowitym rozmachem. „The Times”

Informacje dodatkowe o Narzędzia Piekła:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2010-04-27
Tytuł oryginału: Instruments of Darkness
Tłumaczenie: MaciejNowak-Kreyer

Kup książkę Narzędzia Piekła

Narzędzia Piekła - opinie o książce

Na pewno któregoś dnia sięgnę po nią
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789