Nie-bajki pani Barbajki

Kochani, polecam nową książeczkę, w której autorka przygotowała siedem opowiadań. Znajdziemy tu bajeczki opowiadające o Wiktusi, kotku, koziołku, perliczce czy o smokach i zimowych stworkach.

Bohaterami są nie tylko ludzie, ale również zwierzęta i zjawiska przyrodnicze. Bajeczki pomogą dzieciom zrozumieć otaczający świat i problemy, jakim trzeba stawić czoła. W tekście wplecione są bajki, które pomogą przezwyciężyć strach przed różnymi sytuacjami, stworami, albo tym, że trzeba się słuchać rodziców i wychowawców, bo wiedzą, co tak naprawdę dla dziecka jest najlepsze.

W bajce o Wiktusi, poruszony jest problem kłamstw i to, że należy chodzić do przedszkola i wspólnie się bawić z rówieśnikami, a także o opiece nad zwierzątkiem, które dziewczynka przyniosła bez zgody opiekuna do przedszkola. Jedna z bajek o koziołku nawiązuje do poznawania środowiska bliższego i dalszego.

Napisana prostym, przystępnym językiem książeczka dla dzieci, powinna wzbudzić zainteresowania i zaowocować utrwaleniem pozytywnych postaw w życiu codziennym dzieci.

Zapraszam do zaczarowanego świata bajek.

Informacje dodatkowe o Nie-bajki pani Barbajki:

Nie-bajki pani Barbajki - opinie o książce

Avatar użytkownika - Elia
Elia
Przeczytane:2016-12-30, Ocena: 2, Przeczytałam, Przeczytane 2014-2020,
Dawno nie czytałam tak kiepskiej książki dla dzieci. Jest to zbiór siedmiu opowiadań. Swoje przygody przeżywają w nich m.in. mała Wiktusia, Sabinka, mały koziołek, perliczka, a nawet śnieżynka. Opowiadanka są krótkie, ale niezbyt ciekawe. Przygody bohaterów książki nie porywają, są nudne. Mam też wrażenie, że w bajkach tych brakuje tak potrzebnego dla młodych czytelników morału. Czytając tę pozycję, często miałam odczucie, że autorce brakuje pomysłu na rozwijanie opowiadanek, że historie te pisane są wręcz na siłę. Kiepski styl, w jakim zostały one napisane dodatkowo potęguje wrażenie, że jest to pozycja słaba.
Basiny ogródek
Barbara Niedźwiedzka0
Okładka ksiązki - Basiny ogródek

Wierszyki dla dzieci są zawsze niezwykle wdzięczne. Zwłaszcza, gdy tak, jak autorka „Basinego ogródka” skupiła się na mikroświecie w obrębie...

Tigra
Barbara Niedźwiedzka0
Okładka ksiązki - Tigra

Bajka o Tigrze kosmitce o szlachetnym charakterze, ale też i psotce, lubiącej się bawić i posiadającej wielką ciekawość świata. Zafascynowało ją życie...