(Nie)podobni

Książka podejmuje problem nietolerancji w czasach współczesnych, związany z wrogością wobec innych narodów oraz osób mających odmienną orientację seksualną.
Wszystkie wydarzenia relacjonuje Szymon, usynowiony przez niemieckiego gitarzystę, pracującego również w innym zawodzie. Chłopak powoli otrząsa się z traumatycznego dzieciństwa, zaczyna dorastać, stając się młodym mężczyzną. Jest jednak zakompleksiony i niezbyt umiejętnie radzi sobie z problemami.
Zawiły los styka go z wieloma osobami, a relacje z nimi nie zawsze układają się dobrze. Nieoczekiwanie, w jego monotonnym, studenckim życiu pojawia się niepełnosprawna ruchowo dziewczyna oraz jej brat, który jest gejem.
Przybrany ojciec Szymona nie bez powodu jest skryty w sobie, a nagła konfrontacja z pewną osobą sprawi, że wieloletnia więź łącząca Niemca i Polaka zostanie wystawiona na ciężką próbę.
Powieść przedstawia różne oblicza miłości, przyjaźni i odwagi, ukazując dojrzewanie do poszczególnych etapów życia, które często bywa przesiąknięte przemocą oraz niesprawiedliwością, ale potrafi także wyciskać łzy wzruszenia.

Blog autorki:

niepodobni.blogspot.com

Informacje dodatkowe o (Nie)podobni :

Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychoskok
Data wydania: 2020-05-19
ISBN: 978-83-8119-684-0

Tagi: rumunia przyjaźń nienawiść nietolerancja ksenofobia stereotypy homofobia

Kup książkę (Nie)podobni

(Nie)podobni - opinie o książce

Avatar użytkownika - Zabkowa
Zabkowa
Przeczytane:2022-07-20, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Dylogie, Przeczytane jakiś czas temu ,
Niedomknięte drzwi
Kamila Podgórna 0
Okładka ksiązki - Niedomknięte drzwi

Akcja powieści rozgrywa się w czasach współczesnych. Głównym bohaterem jest niespełna szesnastoletni Szymon, dręczony przez rówieśników...