Nieświat

Czy jest jeszcze dokąd uciekać? I tak naprawdę... przed czym? Kim jest przybysz z gwiazd, który odebrał naszym potomnym dom?
Pożeranej przez kosmicznego pasożyta Ziemi kończy się czas, jednak marsjańscy koloniści nieoczekiwanie zrywają z nią kontakt. Ostatni członkowie NASA, uznawani za szaleńców, barykadują się w bazie na Księżycu, a stacja kosmiczna Meridian, objęta kwarantanną, powoli się rozpada.
Nieświat to wartka i monumentalna opowieść o ludziach i nieludziach, światach i nieświatach, o tym, skąd jesteśmy, kogo możemy spotkać w kosmosie i kim staniemy się wobec Innego. Opowieść snuta przez niesfornego syna hakerki, autystyczną dziewczynę oraz marsjańską kolonistkę otwiera przed czytelnikiem oszałamiającą i druzgocącą wizję końca naszego wieku... i naszych złudzeń. A także narodzin prawdy o człowieku.
Świat nie musi kończyć się w błysku i huku, widowiskowo i nagle. Może przegnić, zapaść się, odwrócić. Stać się nieświatem.

Informacje dodatkowe o Nieświat :

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2024-02-20
Język oryginału: Polski

Tagi: YoungAdultFantasy komedia fantasy fantasyka kolonizacja kosmosu Podbój kosmosu kosmos

Kup książkę Nieświat

Nieświat - opinie o książce

“Nieświat” to fascynująca podróż przez kosmiczne tajemnice, zawiłości ludzkiej natury i nieuchronność zmian. Opowieść rozgrywa się w przyszłości, ale nie jest to typowy science fiction. To bardziej kosmiczny thriller z baśniową otoczką gdzie Ziemia pożerana jest przez kosmicznego pasożyta a jej czas powoli dobiega końca. Bohaterowie muszą stawić czoła nie tylko zagładzie, ale także własnym lękom.. Jakby tego było za mało to niespodziewanie marsjańscy koloniści urywają kontakt z Ziemią a stacja kosmiczna Meridian, która była jednym z głównych punktów zaczyna się rozpadać z powodu epidemii, która tam wybuchła.

W historii poznamy syna hakerki, autystyczną dziewczynę, która widzi świat inaczej oraz marsjańską kolonistkę. Ciekawe połączenie nieprawdaż? Czy uda im się razem odkryć tajemnicę kosmicznego pasożyta? 🦠

Wartością tej powieści jest nie tylko oryginalny pomysł na koniec świata 🌍, ale także głębokie refleksje na temat tożsamości, obcości i naszej roli w kosmosie 🌠. Autorka wciąga czytelnika w mroczny, ale niezwykle intrygujący świat, gdzie granice między tym, co ludzkie, a tym, co „nieświatowe”, zacierają się.

Książka jest pełna tajemnic, napięcia i filozoficznych pytań. Warto podkreślić, że jeśli będziecie chcieli poznać bardziej bohaterów warto sięgnąć po “Lew i stalker z grzywą”, stanowiący prequel do “Nieświata”.

Jeśli jesteście gotowi na przygodę w nieznanej przestrzeni, sięgnijcie po tę książkę i odkryjcie, jakie tajemnice skrywa Nieświat 📚👽.

Avatar użytkownika - brave_book
brave_book
Przeczytane:2024-03-15, Ocena: 4, Przeczytałem,
"Nieświat" to powieść pełna ciekawych koncepcji, autorka przelała na papier swoje intrygujące pomysły, takie jak Inkarnia - wirtualny świat, kult łazika, kolonizację Marsa i Patrona pochłaniającego światy.

Historię tej książki śledzimy głównie z perspektywy trzech młodych postaci, każda z nich ma ciekawie zarysowany charakter, najlepiej czytało mi się fragmenty poświęcone Suri - autystycznej dziewczynie, ale bardzo polubiłam również Abi, mieszkankę Marsa. Uważam, że miała bardzo duży potencjał.

Fabuła jest niezwykle intrygująca, z przyjemnością odkrywałam kolejne oryginalne pomysły autorki i jestem pewna, że ujmą one wielu czytelników. Nie wszystko jednak w tej książce mi się podobało.

Moim głównym zarzutem jest to, że była po prostu za krótka. Bohaterowie są ciekawi, ale akcja tak pędzi do przodu, że trudno się z nimi zżyć. Brakowało mi też opisów, dzięki którym mogłabym lepiej wczuć się w klimat tej historii oraz lepiej zwizualizować sobie poszczególne lokacje. Mam też wrażenie, że niektóre wątki zostały niepotrzebnie poruszone, ponieważ nie zostały należycie rozwinięte. Generalnie autorka zasypuje nas mnóstwem informacji, które same w sobie potrafią być ekscytujące, ale są wystrzeliwane jak z karabinu i moim zdaniem nie wybrzmiały tak dobrze, jak by mogły.

Zastosowano też tutaj nietypowy język powieści - z jednej strony pada tu sporo młodzieżowych słówek, co jest spoko, bo bohaterowie są młodzi. Jednak wszyscy wiemy jak szybko ewoluuje język młodzieży, zatem wiele wyrażeń nie pasowało mi do pozostania w użytku w przyszłości. Z drugiej strony mamy też sporo naukowych wyjaśnień, nieco filozofii i obie te strony trochę mi się z sobą gryzły, wolę jednolity styl.

"Nieświat" to szereg oryginalnych koncepcji i niezwykle intrygująca historia, z wielkim potencjałem, który moim zdaniem nie został tu wykorzystany w pełni. Autorka włożyła mnóstwo pracy w tworzenie tej powieści i jestem pewna, że zyska ona wielu fanów. Dla mnie było jednak trochę za dużo i za krótko, przez co nie wczułam się w nią tak, jak na to liczyłam. Mimo wszystko jest to jednak dobra historia.

Openminder. Tom 1. Koty
Magdalena Świerczek-Gryboś0
Okładka ksiązki - Openminder. Tom 1. Koty

Co jeszcze postawią ci przed oczami, żeby przesłonić prawdę? W TYM ZADZIWIAJĄCYM ŚWIECIE PRZYSZŁOŚCI KAŻDY CZYTELNIK ZNAJDZIE COŚ DLA SIEBIE! 2076...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis