O Antku, który poleciał na Uran

O Antku, który poleciał Uran to kosmiczna opowieść dla dzieci małych i dużych, od lat 4 do 100+, które mają ochotę polecieć z nami na Uran! Nasza przygoda zaczyna się pewnego letniego deszczowego dnia, gdy Antek, lat 9, wyrusza w swoją pierwszą podróż samolotem do słonecznej Kalifornii, a wtedy… jego przyjaciel, Wojtek z planety Uran teleportuje go do swojego statku kosmicznego! Razem lecą na planetę Uran i poznają jej tajemnice, okolice i księżyce, a nawet urańską szkołę, w której nie ma nauczycieli. Na planecie Uran nie ma także wirusów ani zarazków, woda w oceanie jest słodka, a mieszkańcy potrafią komunikować się na odległość bez smartfonów i internetu, ale nie potrafią się przytulać. Mówi się tam po folsku, ale to dzobar typros zyjęk ;) Antek bardzo odpowiedzialnie traktuje swoją misję pierwszego Ziemianina na Uranie. Opowiada jej mieszkańcom o naszej planecie i uczy urańskie dzieci przytulania.

Historia kosmicznych kosmicznych przyjaciół jest idealnym pretekstem do wspólnego spędzania czasu razem. Dzieci kochają tę opowieść, gdyż pokazuje świat widziany z ich perspektywy, a nam, dorosłym, historia ta przypomina, że dla naszych dzieci nie ma rzeczy niemożliwych i dziwnych – wszystko zależy od nas samych i siły naszej wyobraźni. Ta ciepła i szczera książka w prosty i ciepły sposób opowiada o prawdziwych wartościach, bliskości, odpowiedzialności, trosce, akceptacji i zaufaniu. Widzeniado na planecie Uran!

Książka jest projektem społecznym – poprzez swoją sprzedaż pomaga podopiecznym Fundacji Pomóżmy Dzieciom, KRS 0000130515, która od 1998 r. nieprzerwanie wspiera dzieci znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej i materialnej. #eczytamypomagamy

Informacje dodatkowe o O Antku, który poleciał na Uran:

Wydawnictwo: Alegoria
Data wydania: 2021-05-30

Kup książkę O Antku, który poleciał na Uran

O Wojtku z planety Uran
Agnieszka Dydycz, Antoni Oniśko0
Okładka ksiązki - O Wojtku z planety Uran

150 lat to wcale nie tak dużo, gdy się jest mieszkańcem planety Uran. A tyle właśnie ma Wojtek, który aż stamtąd przyleciał na Ziemię. Tu zaprzyjaźnił...