Odwagi! Fortuna sprzyja nieustraszonym

Wciąż musisz wybierać. Okazać odwagę czy pozostać przy tym, co bezpieczne? Pójść na łatwiznę czy zrobić to, co należy? Tyle że akty odwagi to rzadkość. Ludzie, owszem, podziwiają męstwo i determinację, sami jednak najczęściej wolą się nie wychylać, nie wysilać, nie ryzykować. Pozornie to rozsądna postawa ― ale czy tak jest w istocie? Jeśli chcesz naprawdę żyć, musisz ujarzmić swój strach. W przeciwnym razie ktoś będzie dokonywał życiowych wyborów za Ciebie. A Twoje możliwości pozostaną niewykorzystane.

Wewnętrzny brak odwagi jest problemem ponadczasowym. I ponadczasową prawdą jest, że odwaga to warunek rozwoju, postępu i... szczęścia. W tej książce znajdziesz inspirujący przegląd myśli filozofów, przywódców i wizjonerów, a także wiele prawdziwych historii ludzi, którzy pokazali, jak pokonać strach i ćwiczyć się w męstwie. Przeczytasz również o nieco mniej znanych dylematach moralnych i odważnych czynach i przekonasz się, jak bardzo nasz świat potrzebuje nieustraszonych osób i mężnych czynów. Dziś szerzy się strach, wygodnictwo i przechodzenie nad cudzą krzywdą do porządku dziennego, a jedynym lekarstwem na to jest właśnie odwaga. A tę możesz okazywać codziennie i w każdym miejscu, niezależnie od tego, kim jesteś. I właśnie o tym jest ta książka: o pokonywaniu lęków i ćwiczeniu się w odwadze.

Dzięki lekturze zrozumiesz:

czym jest strach i jak nim zarządzać

jak męstwo wiąże się z ryzykiem i podejmowaniem decyzji

dlaczego warto zdobywać się na odwagę

że szczęście wiąże się z wolnością a by być wolnym, trzeba być odważnym

[...] bądź odważny

w ostatecznym rachunku jedynie to się liczy

Zbigniew Herbert

Informacje dodatkowe o Odwagi! Fortuna sprzyja nieustraszonym:

Wydawnictwo: Onepress
Data wydania: 2023-06-27
Kategoria: Socjologia, filozofia
Tytuł oryginału: Courage Is Calling: Fortune Favours the Brave

Kup książkę Odwagi! Fortuna sprzyja nieustraszonym

Ryan Holiday0
Okładka ksiązki - Growth Hacker Marketing. O przyszłości PR, marketingu i reklamy. Wydanie rozszerzone

Stwórz samoczynną maszynę marketingową! Dopasowanie produktu do rynku, czyli co jest potrzebne Twoim klientom Odpowiedni dobór narzędzi, czyli...

Zaufaj mi, jestem kłamcą. Wyznania eksperta ds. manipulowania mediami
Ryan Holiday0
Okładka ksiązki - Zaufaj mi, jestem kłamcą. Wyznania eksperta ds. manipulowania mediami

Specjalista w dziedzinie nowoczesnych mediów przerywa milczenie i pokazuje, jak naprawdę funkcjonują. Jak garstka szemranych blogerów kontroluje cały system...

Za pierwszą kulisą
Mirosława Łukaszewicz